Aktualności

Niewielkie firmy zwykle nie mogą sobie pozwolić na posiadanie własnego specjalisty do zarządzania flotą. I obowiązki związane z ubezpieczeniami, wymianą opon, serwisem czy przeglądami technicznymi spoczywają na barkach właściciela firmy lub angażują czas pracowników. Zdarza się też, że usługi nie są realizowane terminowo, wpływając na bezpieczeństwo i stan techniczny pojazdu. 

Coraz częściej mamy do czynienia z wykorzystaniem partnerstwa publiczno-prywatnego do realizacji zadań publicznych jednostek samorządu terytorialnego, które dzięki zawarciu umowy ze stroną prywatną zwiększają efektywność.

Przywłaszczenie cudzej karty płatniczej oraz podjęcie środków z tej karty to przestępstwo, za które może grozić od 3 miesięcy do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Kradzież karty płatniczej to także poważny problem dla właściciela. Ofiara przestępstwa nie tylko nie ma możliwości skorzystania z karty, ale też może stracić wieloletnie oszczędności. Podpowiadamy, jak zablokować kartę płatniczą i co zrobić, gdy doszło do kradzieży pieniędzy z karty.

Prawo pierwokupu wynika najczęściej z przepisów prawa. Istnieje jednak możliwość zawarcia umowy lub złożenia oświadczenia zapewniającego prawo pierwokupu przyszłemu nabywcy. O czym należy pamiętać, planując zawarcie tego rodzaju zobowiązania?

Podkategorie