Sprzęt

Na początku stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania Kosztów Energii, tuż za rogiem są natomiast przepisy odnoszące się do standardów energetycznych budynków, które w życie wejdą prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Warto pamiętać, że kraje członkowskie Unii Europejskiej zobowiązały się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2030 roku oraz osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Z obietnicami muszą wiązać się realne działania, dlatego tak szeroko mówi się teraz o termomodernizacji domów – nieodłącznej części procesu dekarbonizacji sektora budowlanego.

Więcej…Szkło niskoemisyjne a obniżanie kosztów energii

Do tej pory pranie puchowej kurtki w domu było niemożliwe, ponieważ poza obawą o zmoczenie delikatnego pierza, pojawiał się również problem, jak go wysuszyć, aby nie stracił swoich właściwości i zachował swój kształt. Wraz z pojawianiem się coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, powstało więcej możliwości uprania kurtek z puchowymi wypełnieniami czy wełnianych swetrów we własnym domu. Dowiedz się, jakie technologie pozwolą Ci uprać zimową odzież w domu

Więcej…Samsung - Kurtki puchowe, jak je prać?

Telewizory Samsung The Frame z 2024 r. uzyskały certyfikat Validated ArtfulColor od Pantone[1] , znanego na całym świecie autorytetu w dziedzinie standaryzacji barw. Certyfikat ten podkreśla zaawansowaną technologię adaptacyjnego koloru w telewizorze The Frame, która zapewnia wyjątkową zdolność reprodukcji obrazu zgodną z rygorystycznymi standardami Pantone niemal w każdym otoczeniu.

Więcej…Samsung The Frame 2024 z pierwszym certyfikatem Pantone® ArtfulColor

Eksperci z Instytutu Monitorowania Mediów pracują nad nowoczesnym systemem klasyfikacji materiałów mediowych, który będzie dopasowany do indywidualnych preferencji każdego z klientów. To innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie będzie opierać się m.in. na algorytmach sztucznej inteligencji. Projekt IMM otrzymał dofinansowanie ze środków UE na kwotę blisko 4 mln zł.

Więcej…AI w narzędziach IMM

Firma Samsung zaprezentowała na tegorocznych targach CES w Las Vegas swoją wizję telewizorów przyszłości. Potwierdzając po raz kolejny wiodącą rolę w branży – za pomocą szerokiej gamy innowacyjnych urządzeń – Samsung zapoczątkował rewolucyjną erę wrażeń wizualnych wykorzystujących najnowsze technologie. W strefie Screen Experience można było zobaczyć szeroką ofertę od pełnej gamy telewizorów o ultrawysokiej rozdzielczości Excellence Line Neo QLED 8K aż po inteligentnego asystenta domowego Ballie z wbudowanym projektorem

Więcej…Samsung Screen Experience na CES 2024

Lodówka 2024 Bespoke 4-Door Flex™ z ekranem AI Family Hub™+, posiadająca funkcję AI Vision Inside oraz płyta indukcyjna Anyplace integrowana z aplikacją Samsung Food aktualizowaną przez AI, tworzą pełny ekosystem kulinarny. Na targach CES® 2024 Samsung prezentuje najnowsze produkty i funkcje, wspierane sztuczną inteligencją (AI) i łącznością w ramach aplikacji SmartThings, tworząc w ten sposób ekosystem, który zapewnia lepsze doznania w obszarze odżywania jak i sprzętów kuchennych.

Więcej…Samsung prezentuje jak AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni

Samsung wprowadza najnowszą technologię AI robotach sprzątających z funkcją czyszczenia parą. Samsung na targach CES® 2024 prezentuje nową linię odkurzaczy wyposażonych z zaawansowaną sztuczną inteligencję (AI). Odkurzacz i robot myjący Bespoke Jet Bot Combo™ wykorzystuje ulepszone funkcje AI oraz czyszczenie parą, by ułatwić sprzątanie.

Więcej…Samsung prezentuje nową linię odkurzaczy

Samsung prezentuje nową strategię wykorzystania technologii AI dla zwiększenia bezpieczeństwa, inkluzywności i energooszczędności ekosystemu urządzeń. Samsung  przedstawił swoją wizję dotyczącą sztucznej inteligencji (AI) i tego, w jaki sposób umożliwi ona korzystanie z ich urządzeń w sposób bardziej intuicyjny i wygodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej

Więcej…"AI dla każdego” – Samsung prezentuje nową wizję

Wydarzenie First Look na CES w Las Vegas od wielu lat poprzedza dni targowe i jest miejscem prezentacji najnowszych rozwiązań firmy Samsung w świecie telewizorów. W tym roku oprócz nowych telewizorów Excellence Line, Neo QLED, OLED i Micro LED zaprezentowano także nieustannie urozmaicaną i wielokrotnie nagradzaną gamę produktów lifestyle’owych takich jak telewizory The Frame, The Serif oraz The Terrace wzbogaconą o nowy projektor The Premiere 8K, jak również nowe urządzenia audio.

Więcej…Samsung Lifestyle – Projektor The Premiere 8K i Music Frame

Na targach CES 2024 firma Samsung po raz kolejny potwierdza, że innowacje są jej motorem napędowym. Zaprezentowany na wydarzeniu First Look ekran MICRO LED oraz nowy OLED „Glare Free” potwierdzają, że Samsung po raz kolejny przesuwa granice technologii telewizorów na najwyższy poziom, oferując jeszcze bardziej niezwykłą jakość obrazu, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Więcej…CES 2024: Transparentny Micro LED i OLED Glare Free

Firma Samsung ogłosiła, tuż przed targami CES 2024, wprowadzenie najnowszych linii telewizorów z serii QLED, MICRO LED oraz OLED. Dzięki nowemu procesorowi NQ8 AI Gen3, telewizory Excellence Line Neo QLED 8K osiągną jakość obrazu i dźwięku na zupełnie nowym poziomie. Silniejsze procesory zastosowane w telewizorach Neo QLED 4K, jeszcze jaśniejsze diody OLED oraz misternie dopracowane diody MICRO LED złożą się natomiast na poprawę wrażeń w czasie oglądania.

Więcej…CES 2024: Samsung rozpoczyna rewolucyjną erę ekranów AI

SmartThings Energy zostanie zintegrowany z API Tesla dla usprawnienia zarządzania energią domową. Samsung ogłosił rozpoczęcie integracji usług z Teslą. Rozwiązanie, które zostanie zaprezentowane podczas CES® 2024, będzie łączyć SmartThings Energy z produktami firmy Tesla, takimi jak system do magazynowania energii Powerwall, inwertery solarne, rozwiązania do ładowania Wall Connector oraz pojazdy elektryczne (EV).

Więcej…Samsung ogłasza współpracę z Teslą podczas targów CES

Samsung ogłosił, że zaprezentuje na największych na świecie targach technologicznych CES 2024, nowe innowacyjne projekty opracowane w ramach programu C-Lab. Podczas wystawy w Eureka Park w Venetian Expo w Las Vegas firma zaprezentuje 15 startupów i projektów – najwięcej w swojej dotychczasowej historii. W tym roku startupy C-Lab zdobyły aż 23 nagrody CES 2024 Innovation Awards, a od czasu uruchomienia programu w 2012 r. Firma wspierała aż ponad 870 startupów.

Więcej…Rekordowa liczba startupów C-Lab na targach CES 2024

Automatyczne przygotowywanie informacji i kontrola jakości, brak konieczności samodzielnego opracowywania złożonych danych, dobór najlepszego w danej sytuacji modelu sztucznej inteligencji i jednocześnie automatyczne uczenie się wraz z natychmiastową weryfikacją dokładności monitoringu i detekcji anomalii w czasie rzeczywistym. To tylko kilka z głównych zalet horyzontalnego i modułowego rozwiązania moneo, które za sprawą kolejnych nowych narzędzi, rozwiązań i zastosowań przynosi optymalizację kosztów i oszczędności na coraz większą skalę.

Więcej…Moneo nowoczesna platforma z zakresu robotyzacji