Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kredyt mieszkaniowy jest środkiem do spełnienia marzenia o własnych czterech kątach. Zaciągany na znaczne sumy zazwyczaj towarzyszy kredytobiorcy przez wiele lat. Warto więc dokładnie zapoznać się z jego warunkami i to już na etapie szukania wsparcia w banku. Rozeznanie się w ofercie oraz wcześniejsze obliczenie rat kredytu pozwoli uniknąć problemów ze spłatą zadłużenia. Zobacz, jak znaleźć najtańszy kredyt mieszkaniowy.

 

Ranking kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne to jedne z tych najczęściej zaciąganych. Ich celem jest pozyskanie środków finansowych na zakup mieszkania, domu lub budowę nieruchomości mieszkalnej. Ofert kredytów hipotecznych na rynku nie brakuje. Sprawia to, że wielu klientów ma trudność ze znalezieniem najkorzystniejszej oferty. Przeglądanie ofert wszystkich banków jest czasochłonne, a dla laika finansowego dodatkowo trudne. To, dlatego zamiast samodzielnego sprawdzania ofert na poszczególnych stronach, najlepiej od razu odwiedzić ranking kredytów hipotecznych. Czym on jest?

Ranking kredytów hipotecznych jest zbiorem aktualnych ofert banku. Aktualizowany jest on na bieżąco, dzięki czemu zawsze ma się dostęp do obowiązujących w banku ofert. Ranking nie tylko prezentuje propozycje kredytów mieszkaniowych, ale i porównuje je ze sobą pod względem ceny i warunków. Dzięki temu łatwo można wybrać najtańszy kredyt mieszkaniowy.

dom mieszkania 18

Jaki to jest najtańszy kredyt mieszkaniowy?

Najtańszy kredyt mieszkaniowy to ten, którego całkowita suma do spłaty będzie tą najniższą. Na kwotę, którą należy oddać bankowi, składa się wiele elementów. Tym podstawowym jest oczywiście comiesięczna rata. To, jednak niejedyna opłata doliczana do pożyczonego kapitału. Na koszt kredytu na mieszkanie wpływa też oprocentowanie, prowizje, ubezpieczenie, opłaty manipulacyjne, administracyjne. Szukając najtańszego kredytu hipotecznego, pod uwagę trzeba brać całość kosztów. Ostateczną sumę, którą będzie trzeba zwrócić, pomoże sprawdzić kalkulator kredytowy. Obliczy on zarówno wskaźnik RRSO – koszty zadłużenia w ujęciu rocznym, jak i wysokość miesięcznej raty.

dom mieszkania 5

Oblicz ratę kredytu i nie martw się o spłatę

Kalkulator kredytowy, aby obliczyć wysokość raty, potrzebuje podstawowych danych. Do narzędzia należy wpisać kwotę kredytu, okres spłaty, oprocentowanie, prowizje banku, rodzaj rat. Kalkulator obliczeń dokonuje automatycznie i wynik pokazuje po kilku sekundach. Skorzystanie z niego pomoże w ustaleniu, czy podoła się spłacie kredytu, a także w określeniu, czy rozważana oferta jest korzystna na tle innych.

Wybór kredytu mieszkaniowego nie jest sprawą łatwą. To, dlatego przy podejmowaniu decyzji warto skorzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi i upewnić się, czy wybór padł na najtańszy kredyt mieszkaniowy. W ocenie bankowej oferty pomoże zarówno ranking kredytów mieszkaniowych, jak i kalkulator obliczający wysokość miesięcznej raty i całości kosztów, jakie należy ponieść. Swoją decyzję warto omówić też z konsultantem/doradcą i nie zapominać o dokładnym przeczytaniu umowy kredytowej. To ten dokument określa wszystkie warunki zaciągania i późniejszej spłaty długu.

Planując zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego warto dokładnie dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej. Zapraszamy na naszego bloga o kredytach hipotecznych na http://jakiekredytyhipoteczne.pl/.

Newsletter