Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

write 593333 640Konkurować między sobą muszą nie tylko osoby chętne na pozyskanie wymarzonej posady, ale i pracodawcy chcący zatrudnić kompetentnego pracownika. Kluczem do znalezienia takiej persony są działania marketingowe, a jednym z nich jest przygotowanie dopracowanej oferty, którą można opublikować na specjalnych stronach internetowych. Jak przygotować dobre ogłoszenie o pracę?

Po pierwsze — tytuł ogłoszenia

Tytuły mogą być tworzone według dwóch zasad: informacyjnej i kreatywnej. Pierwszy rodzaj jest metodą formalną, która powinna uwzględniać nazwę stanowiska. Druga opcja zakłada, że tytuł ma być chwytliwy, przyciągający, lub zrozumiały jedynie dla wąskiej grupy odbiorców.

Po drugie — motywacja i profil firmy

Treść ogłoszenia można rozpocząć od autopromocji. Przedstawienie profilu działalności firmy warto przy okazji wzbogacić kilkoma słowami dotyczącymi motywacji pracodawcy, czyli powodu, dla którego decyduje się on utworzyć dane stanowisko.

Po trzecie — zadania i wymagania

Trzeci krok jest przy okazji najważniejszym składnikiem skutecznego ogłoszenia o pracę. Osoba przygotowująca treść powinna doskonale wiedzie, jakie kompetencje będą mile widziane u nowo zatrudnionej osoby. Wytłumaczenie tego, na czym polega praca to także istotny element na drodze szukania odpowiedniej osoby. Treść nie może być „przegadana”, a wymagania muszą bardzo mocno odpowiadać indywidualnemu profilowi stanowiska. Oznacza to, że pisanie utartych frazesów może przynieść kiepski skutek.

Po czwarte — oferta od pracodawcy

Po wyliczeniu wymogów czas na to, co jeszcze mocniej zainteresuje przyszłego pracownika. Są to oczywiście wszystkie profity związane z wynagrodzeniem i dodatkami. Jeśli przewidywana płaca jest określona widełkami, warto je ujawni. Oferta może być nieskromna, na tym etapie ogłoszenia można wpisać dosłownie wszystko, co kojarzy się z korzyściami wynikającymi z zatrudnienia.

Po piąte — sprawy formalne

Na samym końcu ogłoszenia należy umieścić aktualną klauzulę, która dotyczy przetwarzania danych osobowych. Ale to nie wszystko — tutaj też powinna znaleźć się lista wymaganych podczas aplikacji dokumentów. Można też podać link do specjalnie przygotowanej ankiety, formularza, etc.

A na koniec warto pamiętać o najważniejszym: Jobsora pomoże Ci zamieścić swoje ogłoszenie o pracę! Tak, również miejsce publikacji ma finalnie spore znaczenie, ponieważ zasięg dobrego portalu ogłoszeniowego jest jednocześnie gwarantem tego, że treść trafi do większej grupy potencjalnych przyszłych pracowników.

Nasze serwisy

aobiznes KAIZEN  wbiznesieeDokumenty