Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sprawność akumulatorów samochodowych znacząco spada podczas mrozów i może niekiedy doprowadzić do tego, że nie będzie się w stanie uruchomić pojazdu. Okres świąteczny to czas, kiedy autem będzie się jeździć częściej. Nagłe rozładowanie się akumulatora nie wpłynie korzystnie na plany. Jeśli samochód nie będzie chciał odpalić np. w drodze na wigilię, to czas, który miało się poświęcić na relaks szybko zmienia się w dodatkowe i niepotrzebne nerwy.

 

 

 

Sprawdzenie auta przed zimą

Każdy kierowca przed nastaniem mrozów wymienia opony, inwestuje w dodatkowe preparaty chemiczne, które pozwalają między innymi otwierać zamki. Dbamy o nasze samochody, o najróżniejsze części oraz podzespoły, ale często paradoksalnie zapominamy o akumulatorze.

Zimowy horror z przymrozkami oraz liczeniem, że auto rano odpali już niedługo nadejdzie. Nieprzyjemne niespodzianki w postaci spóźnień do pracy lub niemożliwości załatwienia pilnych spraw to coś co potrafi bardzo zdezorganizować dzień. Poprawne działanie akumulatora jest czymś niezbędnym co gwarantuje, że pojazd będzie sprawny.

Z każdym rokiem gorzej

Już po czterech latach praca akumulatora spada na wydajności. Niewymienienie na czas akumulatora może spowodować częstsze przestoje w jego pracy oraz szybsze zjawisko samorozładowywania. Prostym sposobem na zabezpieczenie się przed niemożliwością odpalenia na rozładowanym akumulatorze jest przenośny car jump starter. Jest to wysokowydajny power bank, dzięki któremu nie będzie trzeba szukać pomocy życzliwego sąsiada z zestawem kabli. Dzięki temu power bankowi możliwym będzie naładowanie zarówno urządzeń mobilnych jak i uruchomienie samochodu, kiedy akumulator zawiedzie. Urządzenie działa jak tradycyjny power bank, czyli pozwoli na efektywne doładowanie telefonu, laptopa (o ile posiada się ładowarkę z wejściem do samochodowej zapalniczki) oraz inne urządzenia mobilne.  Dzięki wbudowanej pojemnej baterii możliwym jest szybki rozruch pojazdu, a także ładowanie różnych urządzeń bez potrzeby dostępu do zewnętrznego źródła prądu.

Zostawienie akumulatora włączonego na noc z reguły będzie skutkować niechcianą niespodzianką rano oraz dodatkowymi zbędnymi nerwami. Dzięki Car Jump Starterowi da się tego rodzaju sytuacji uniknąć. Urządzenie to przyda się szczególnie w czasie zbliżających się siarczystych, mrozów.  Niska temperatura zagęszcza płyny w tym oleje, oznacza to większe opory i większą pracę rozrusznika, który ma mniej energii z osłabionego zimnem akumulatora. Car Jump Starter pozwoli temu przeciwdziałać.

Nasze serwisy

aobiznes KAIZEN  wbiznesieeDokumenty