Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

sprzatanie sklepow poznanNie ulega wątpliwości, że czystość i porządek pozytywnie wpływają na praktycznie każdy aspekt pracy. W zadbanym sklepie klienci chętniej robią zakupy i co równie ważne, obsługa czuje się bardziej komfortowo.

Nie ulega wątpliwości, że czystość i porządek pozytywnie wpływają na praktycznie każdy aspekt pracy. W zadbanym sklepie klienci chętniej robią zakupy i co równie ważne, obsługa czuje się bardziej komfortowo. Nawet w przypadku średniej wielkości obiektów handlowych bądź magazynowych, samodzielne sprzątanie jest bardzo czasochłonne. Przedsiębiorcy i zarządcy coraz częściej korzystają z usług firm oferujących m.in. sprzątanie sklepów. Na co zwracać szczególną uwagę, decydując się na podjęcie współpracy?

 

 

Co powinna oferować firma specjalizująca się w sprzątaniu?

Przeglądając oferty przedsiębiorstw, warto na chwilę zatrzymać się na opisie ich działalności. Im szerszy zakres usług oferuje dana jednostka, tym jest lepiej zarządzana, a co za tym idzie, zorganizowana. Ponadto, liczy się wieloletnie doświadczenie, świadczące o tym, że firma wypracowała najlepsze możliwe metody skutecznego sprzątania. Co jeszcze jest istotne?

 

  • Aby sprzątanie sklepów lub magazynu przebiegało efektywnie i przede wszystkim bezpiecznie, pracownicy muszą dysponować odpowiednim sprzętem. Wykorzystywane preparaty powinny być na tyle skuteczne, aby dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenie, jednocześnie nie uszkadzając czyszczonych powierzchni.

  • W trakcie wyboru firmy oferującej sprzątanie sklepów, niezwykle ważna jest elastyczność godzin pracy. Niejednokrotnie właściciele lub zarządcy nie mogą sobie pozwolić na przerwy w godzinach szczytu. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla obu stron jest sprzątanie poza godzinami funkcjonowania obiektu. Profesjonalna firma sprzątająca powinna być elastyczna i dostosowywać się do wytycznych osób zamawiających usługę tego typu.

Niejednokrotnie obie strony umawiają się na długotrwałą współpracę, dlatego ustalenie wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółów jest niezwykle istotne.

 

Dokładność i terminowość

Wszystkie zlecone zadanie powinny być wykonywane najdokładniej jak to tylko możliwe. Poza tym, każde kolejne sprzątanie musi być powtarzalne, co w praktyce oznacza taką samą jakość usług w pierwszym miesiącu współpracy oraz po kilku latach. Dotrzymywanie terminów to kolejna ważna kwestia. Każdy przedsiębiorca wie, że przestoje w większości przypadków oznaczają straty, na które nie można sobie pozwolić. W przypadku sprzątania sklepów i magazynów, terminowość i sprzątanie we wcześniej ustalonych ramach czasowych jest kluczowe. Przeglądając oferty, warto również zwrócić uwagę na kompleksowość wykonywanych usług i oczywiście na ich cenę.