Internet

Zgodnie z raportem Bitdefender o ocenie cyberbezpieczeństwa konsumentów w 2024 r., oszustwa SMS-owe stanowią najczęstsze zagrożenie, z jakim spotykają się obecnie użytkownicy. Mimo to czterech na pięciu użytkowników smartfonów nadal dokonuje poufnych transakcji na swoich telefonach, nie stosując odpowiednich praktyk w zakresie cyberbezpieczeństwa. Paradoksalnie, największą obawą użytkowników jest dostęp cyberprzestępców do ich finansów.

Więcej…Oszustwa SMS – Zagrożenie Cyberbezpieczeństwa

W obliczu rosnącej popularności kryptowalut i związanych z nimi technologii, wiele osób poszukuje szybkich i wygodnych sposobów na przesyłanie i zarządzanie swoimi cyfrowymi aktywami. Jednakże, jak ostrzega FBI, korzystanie z nielicencjonowanych platform do transferu kryptowalut niesie ze sobą znaczące ryzyko. Te nieuregulowane usługi, często obiecujące pełną anonimowość, mogą w każdej chwili stać się celem organów ścigania, co może prowadzić do utraty środków przez ich użytkowników.

Więcej…Użytkownicy Nielicencjonowanych Platform Kryptowalutowych Pod Ostrzałem

W dzisiejszych czasach, gdy korzystanie z internetu stało się integralną częścią życia codziennego, niezwykle ważne jest, abyśmy mieli świadomość zagrożeń związanych z bezpieczeństwem online. Firmy technologiczne, takie jak Google, stale pracują nad innowacjami, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. Jednym z najnowszych kroków jest wprowadzenie Sandbox V8 w przeglądarce Chrome.

Więcej…Ewolucja Bezpieczeństwa Online

W dzisiejszych czasach, gdy korzystanie z Internetu stało się nieodłączną częścią naszego życia, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni staje się coraz ważniejsze. Jednym z najpoważniejszych zagrożeń, z którymi stykają się użytkownicy sieci, jest phishing. Ta forma oszustwa internetowego jest stosowana przez cyberprzestępców w celu wyłudzenia poufnych informacji i danych osobowych. Jak więc ustrzec się przed tym groźnym procederem?
Więcej…Phishing - jak skutecznie się chronić.

W ostatnich latach zauważalny jest znaczący wzrost popularności kodeksów QR, szczególnie w kontekście płatności mobilnych, dostępu do informacji oraz promocji produktów i usług. Jednakże wraz z tym dynamicznym rozwojem pojawiają się również nowe zagrożenia związane z wykorzystaniem kodów QR do celów oszustw i kradzieży danych.
Więcej…Wzrost Popularności Kodeksów QR

Amazon Web Services (AWS) ogłosił kolejny krok w rewolucji sztucznej inteligencji (AI) poprzez wprowadzenie nowego modelu podstawowego (FM) firmy Anthropic, Claude 3 Sonnet, do platformy Amazon Bedrock. Ta najnowsza oferta modeli AI zwiększa możliwości firm poprzez dostarczenie zaawansowanych funkcji AI, umożliwiających szybkie testowanie i wdrażanie generatywnych aplikacji. Co oznaczają te zmiany dla przyszłości rekrutacji pracowników i rozwoju technologicznego
Więcej…Nowe Trendy w Modelach Podstawowych dla Sztucznej Inteligencji

Zgodnie z nową polityką USA rząd Stanów Zjednoczonych odmówi wydania wiz osobom zajmującym się komercyjnym oprogramowaniem szpiegującym. Bezpośrednim powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że w 2023 r. administracja Bidena wydała zarządzenie wykonawcze zakazujące rządowi USA używania komercyjnego oprogramowania szpiegującego, które stwarza ryzyko dla bezpieczeństwa narodowego lub interesów polityki zagranicznej.
Więcej…Koniec z wizami dla twórców oprogramowania szpiegującego

Kalifornijska firma ubezpieczeniowa Keenan & Associates zgłosiła naruszenie danych, które dotknęło ponad 1,5 miliona osób, w tym informacji, takich jak numery ubezpieczenia zdrowotnego i ubezpieczenia społecznego. Firmy ubezpieczeniowe i brokerzy zawsze znajdują się na liście celów hakerów, ponieważ zazwyczaj przechowują wiele danych osobowych swoich klientów, które po udanym ataku mogą zostać wykorzystane do szantażowania firmy.
Więcej…Cyberprzestępcy ukradli dane osobowe 150 000 osób

Popularny system antywirusowy Bitdefender Internet Security został odznaczony tytułem „Wybitny produkt” w 2023 roku przez austriacki instytut AV-Comparatives. Nagroda ta odzwierciedla wyniki, które oprogramowanie Bitdefender uzyskiwało w wielu testach na przestrzeni całego roku kalendarzowego, dlatego może być wyznacznikiem tego, że stale utrzymywało wysoki poziom w zabezpieczaniu urządzeń z systemem Windows

Więcej…System antywirusowy Bitdefender to „Wybitny produkt”

Czy skanujesz kody QR, aby sprawdzić menu restauracji, parkometry, otrzymać kupon rabatowy, połączyć się z firmową siecią Wi-Fi lub dowiedzieć się więcej o miejscu historycznym? Kody QR są wszędzie i stały się częścią naszego codziennego życia. Czasami jednak nie są one tym, czym myślisz, że są. Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzega, że ​​oszuści ukrywają szkodliwe linki w kodach QR i wykorzystują je w atakach phishingowych, co jest taktyką znaną jako quishing.

Więcej…Quishing – niebezpieczne kody QR

Oszuści romantyczni zawsze udoskonalają swoje techniki, aby zaskoczyć ofiary. Według Better Business Bureau (BBB) ​​najnowsza moda obiecuje potencjalnym partnerom romantycznym pieniądze i inne dobra w zamian za ich uczucie. W niedawnym alercie organizacja BBB podaje, że oszuści oferują na platformach randkowych zostanie Twoją „sugar mommy” lub „daddy”, aby wyłudzić od Ciebie pieniądze. Niektóre ofiary zgłaszają nawet utratę do 20 000 dolarów.

Więcej…Romantyczni oszuści oraz ich nowe metody

Google zajmuje się pierwszym w tym roku krytycznym problemem bezpieczeństwa przeglądarki Chrome, wydając ważne aktualizacje dla użytkowników komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Z opublikowanego przez giganta technologicznego poradnika wynika, że ​​przeglądarka Chrome została zaktualizowana do wersji 120.0.6099.234 dla komputerów Mac, wersji 120.0.6099.224 dla systemu Linux i wersji 120.0.6099.224/225 dla systemu Windows, „która zostanie wdrożona w nadchodzących dniach/tygodniach.

Więcej…Google udostępnia krytyczną aktualizację przeglądarki Chrome

Dokumenty sądowe amerykańskich tajnych służb ujawniają, jak oszuści wykorzystali wiadomości e-mail dotyczące odnowienia subskrypcji oprogramowania antywirusowego w nowej kampanii phishingowej, w wyniku czego niczego niepodejrzewające ofiary straciły 34 tysiące dolarów. Sprawcy ukrywają wiadomości phishingowe e-mail jako wiarygodne wiadomości o odnowieniu subskrypcji programu antywirusowego, twierdząc, że odbiorca może zostać obciążony opłatą za odnowienie planu subskrypcji programu antywirusowego, chyba że zrezygnuje.

Więcej…Oszuści wysyłają fałszywe wiadomości e-mail

Obywatel Nigerii spędzi następną dekadę za kratkami za pranie pieniędzy pochodzących z oszustw internetowych – głównie oszustw związanych z romansami. Z dokumentów sądowych wynika, że ​​33-letni Olugbenga Lawal mieszkający w Indianapolis w stanie Indiana współpracował z międzynarodową siatką przestępczą z siedzibą w Nigerii, która za pomocą wyrafinowanych sztuczek internetowych oszukała osoby i firmy w całych Stanach Zjednoczonych na wielomilionowe kwoty.

Więcej…Czerpanie zysków z oszustw romantycznych - Nigeryjski oszust skazany na 10 lat

Cyberprzestępcy korzystający z ransomware rozszerzyli swój zestaw narzędzi do specyficznego szantażu i nie polegają już wyłącznie na blokowaniu krytycznych systemów oraz grożeniu ujawnieniem skradzionych danych. Niektórzy napastnicy uciekają się obecnie swattingu, czyli wysyłania organów ścigania do domów ofiar pod fałszywym pretekstem, co stanowi kolejne zagrożenie dla osób poszkodowanych przez gangi ransomware

Więcej…Swatting – nowa metoda cyberprzestępców wykorzystujących ransomware

Obecnie dostęp do sieci, niezależnie od miejsca zamieszkania, jest kluczowym elementem życia większości ludzi. Internet mobilny stał się niezbędnym narzędziem dla osób ceniących szybkość i niezawodność połączenia internetowego. Dzięki Netii, internet mobilny jest nie tylko szybki i stabilny, ale również dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowników, co czyni go idealnym rozwiązaniem zarówno dla biznesu, jak i do użytku prywatnego.

Więcej…Netia – odkryj potencjał internetu mobilnego

Zgodnie z raportem Better Business Bureau (BBB) ​​cyberprzestępcy wykorzystują ogólnoświatowy niedobór niezwykle popularnego leku na cukrzycę typu 2, znanego jako Ozempic. Lek ten jest bardzo popularny wśród cukrzyków ze względu na jego skuteczność we wspomaganiu procesu odchudzania. Niestety dostęp do tego leku jest bardzo ograniczony, co postanowili wykorzystać oszuści. „Oszuści są świadomi popularności tego leku w odchudzaniu i obierają za cel osoby szukające wygodnego sposobu na jego zakup” – podaje BBB

Więcej…Oszuści wykorzystują światowy niedobór Ozempicu

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Minha Hunga badacza bezpieczeństwa, nieznana grupa sprzedaje obecnie dostęp do szerokiej gamy transmisji na żywo z różnych kamer bezpieczeństwa w Wietnamie. Hakerzy wykorzystują prywatny kanał na Telegramie, w celu udostępniania transmisji z kamer niczego niespodziewających się rodzin i komentowania ich życia.

Więcej…Hakerzy oferują dostęp do kamer bezpieczeństwa

Badacz bezpieczeństwa Jose Rodriguez, znany w Internecie jako @VBarraquito, zidentyfikował znaczący błąd polegający na omijaniu ekranu blokady na urządzeniach z Androidem 13 i 14. Ta luka może ujawnić wrażliwe dane przechowywane na kontach Google. Błąd odkryty przez Rodrigueza pozwala atakującym z fizycznym dostępem do urządzenia ominąć ekran blokady i uzyskać dostęp do danych osobistych, w tym zdjęć, historii przeglądania i kontaktów

Więcej…Nowa luka w zabezpieczeniach Androida od Google