Porady

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Rynek kupna i sprzedaży nieruchomości jest w Polsce bardzo rozbudowany i cieszy się rosnącą popularnością. Wiele osób uważa zakup nieruchomości jako bezpieczną formę lokowania posiadanego kapitału. Od lat obserwowany jest wzrost cen mieszkań i domów, dlatego też z czasem mieszkanie będzie można sprzedać z zyskiem. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy osoba sprzedająca nieruchomość musi zapłacić podatek VAT.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Praca biurowa z reguły należy do spokojnych i niezwiązanych z podwyższonym ryzykiem, ale w jej przypadku także wymagane jest przestrzeganie ściśle określonych zasad BHP. Zakładając firmę i zatrudniając ludzi do biura pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki do jej wykonywania. Poza spełnieniem podstawowych wymogów, pracodawca może także wyposażyć biuro w inne akcesoria i sprzęty, służące poprawie jakości pracy. Poprawa komfortu wpływa na efektywność, pozytywny wizerunek pracodawcy, świadczy o tym, że zależy mu na swoim zespole. 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zakładając własną firmę, zwłaszcza tak zwaną "jednoosobową działalność gospodarczą", w tym również i tą bazującą na freelancerstwie, zmuszeni jesteśmy do posiadania własnego biura. Reguluje to polskie prawo i, niestety, nie da się tego przeskoczyć - nawet jeśli nigdy nie planowaliśmy i nie mamy w planach przyjmowania interesantów. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy wynajmować powierzchni biurowej czy też wydzielać obszaru naszego mieszkania przeznaczonego do celów typowo firmowych - doskonałą alternatywą tego typu rzeczy jest bowiem wirtualne biuro.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z form prowadzenia działalności gospodarczej. Do ich utworzenia potrzebny jest kapitał finansowy. Warto wiedzieć, w jaki sposób wygląda proces założenia spółki.

Nasze serwisy

aobiznes KAIZEN  wbiznesieeDokumenty