Porady

Ostatnimi laty branża transportowo-spedycyjna przeżywa istny rozkwit zwłaszcza na terenie Unii Europejskiej. Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z tego typu usług z różnych względów. Wobec tak dużego zainteresowania warto wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio prowadzić bazę kontaktową w firmie transportowej. Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób prowadzić taką bazę i co powinna ona zawierać.

Określenie wpływu, jaki firma wywiera na środowisko, może być skomplikowanym zadaniem, jednak jest konieczne do tego, by optymalizować procesy produkcyjne i dostosować się panujących norm. Czym właściwie jest ślad węglowy i dlaczego warto znać jego wartość?

Płynność finansowa, czyli zdolność pokrywania należności na czas, to kluczowy czynnik sukcesu Twojego przedsiębiorstwa. Musisz ją stale monitorować, ale jak to robić? Sekret polega na zachowaniu równowagi w wartościach trzech tzw. wskaźników płynności finansowej: płynności bieżącej, płynności szybkiej i płynności natychmiastowej. Przyjrzymy się im po kolei.

Rynek wynajmu magazynów napędzany rozwojem innych rynków, sam przez ostatnią dekadę nabrał rozpędu. Coraz więcej firm poszukuje powierzchni magazynowych, które będą odpowiadały ich indywidualnym potrzebom. Marki chcą docierać do klientów szybciej niż konkurencja. Kluczowym elementem budowania silnej firmy są centra logistyczne, które mogą otworzyć, lub zamknąć firmę na nowe możliwości. Na jakie rozwiązania logistyczne warto zwrócić uwagę jeśli planujesz podbój rynku?