Porady

Rozumienie różnych specjalizacji radców prawnych to klucz do skutecznego zarządzania kwestiami prawnymi, zarówno w życiu osobistym, jak i biznesowym. Współczesne prawo oferuje szerokie spektrum dziedzin, w których radcy prawni mogą oferować swoją ekspertyzę. Dzięki temu artykułowi zyskasz wgląd w te różnorodne obszary, co ułatwi Ci wybór specjalisty dostosowanego do Twoich potrzeb.

Więcej…Specjalizacja radcy prawnego - przewodnik dla osób poszukujących pomocy prawnej

Prowadzisz własny sklep internetowy? W poniższym wpisie znajdziesz informacje na temat platformy Shopify - jakie możliwości daje ta platforma sklepowa oraz na jakich głównych zasadach działa.

Więcej…Shopify co to?

Jeżeli prowadzicie biznes internetowy, być może słyszeliście lub działacie z narzędziem Shopify. A czy znacie program partnerski Shopify Partners? Poniżej znajdziecie podstawowe informacje na jego temat: czym jest, jakie korzyści może przynieść oraz jak wejść w ten program partnerski.

Więcej…Czym cechuje się Shopify Partner?

W obliczu coraz bardziej skomplikowanego świata prawnego, zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne mogą stanąć przed trudnościami, których samodzielne rozwiązanie wykracza poza ich wiedzę i doświadczenie. W takich sytuacjach warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych usług radcy prawnego w Poznaniu, który oferuje wsparcie w szerokim zakresie kwestii prawnych, gwarantując tym samym bezpieczeństwo i stabilność zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej.

Więcej…Kiedy warto skorzystać z usług radcy prawnego?

W dzisiejszym świecie wiele rodziców staje przed wyzwaniem ustalenia alimentów dla swoich dzieci po rozwodzie lub separacji. Porozumienie rodzicielskie w sprawach alimentacyjnych może być kluczowym narzędziem w zapewnieniu dobrobytu i stabilności dzieciom. Ten artykuł ma na celu przybliżenie, jak osiągnąć najlepszy wynik w negocjacjach dotyczących alimentów oraz dlaczego porozumienie to jest korzystne zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci.

Więcej…Porozumienie rodzicielskie w sprawach alimentacyjnych: Jak osiągnąć najlepszy wynik

Kraty pomostowe na dobre wpisały się w obraz niejednego przedsiębiorstwa. Stanowią podstawowy element konstrukcyjny w kładkach technicznych, platformach, mostach czy podestach. Zapewniają przejrzystość oraz przepuszczalność dla powietrza i wody. Wspierają odciążenie konstrukcji przy zachowaniu jej trwałości i bezpieczeństwa użytkowników. Wydawałoby się, że są produktem idealnym. Jednak również je dosięgnęły pewne ulepszenia! Sprawdź jakie.

Więcej…Innowacje w przemyśle – kraty pomostowe z TWS.

Prowadzisz biznes w Toruniu i marzysz o tym, aby Twoje sprawy finansowe były w najlepszych rękach? W tym artykule porozmawiamy o tym, jak właściwie wybrane biuro rachunkowe Toruń i usługi księgowe Toruń mogą wpłynąć na poprawę efektywności finansowej Twojej firmy. Skupimy się na tym, jak ważna jest współpraca z doświadczoną księgową w Toruniu oraz jakie korzyści może przynieść Twojemu biznesowi.

Więcej…Optymalizacja Finansowa Twojej Firmy z Biurem Rachunkowym w Toruniu

Rozpoczęcie nowego roku to idealna okazja dla przedsiębiorców do przemyślenia i reorganizacji swoich strategii finansowych i księgowych. Wybór profesjonalnego biura księgowego w tym kluczowym momencie może okazać się decydującym czynnikiem w zapewnieniu zgodności podatkowej, optymalizacji finansowej i efektywności operacyjnej Twojej firmy. W niniejszym artykule omówimy, dlaczego początek roku jest najlepszym czasem na tę istotną decyzję i jak odpowiedni wybór biura księgowego może nie tylko ułatwić zarządzanie finansami, ale także przyczynić się do długoterminowego wzrostu i sukcesu Twojej działalności.

Więcej…Dlaczego Wybór Profesjonalnego Biura Księgowego na Początku Roku Jest Kluczowe dla Twojej Firmy?

Automatyzacja przemysłowa, jako kluczowy element Przemysłu 4.0, odgrywa niezastąpioną rolę w kształtowaniu krajobrazu współczesnej produkcji. Zastosowanie zaawansowanych technologii automatyki w zakładach produkcyjnych nie tylko zwiększa wydajność i precyzję, ale również otwiera nowe możliwości dla innowacji i rozwoju.

Więcej…Automatyzacja procesów przemysłowych: Przełom w produkcji współczesnej ery

Rozwód jest często trudną życiową decyzją, która wiąże się z wieloma formalnościami prawno-procesowymi. Podlega on szczegółowym przepisom – złożenie odpowiednich dokumentów jest kluczowe dla prawidłowego przebiegu sprawy. W poniższym artykule omówimy, jakie formalności trzeba spełnić przed wszczęciem sprawy rozwodowej i na co zwrócić szczególną uwagę. Sprawdź kroki, które należy podjąć.

Więcej…Jakie dokumenty należy złożyć przed sprawą rozwodową?

W 2022 r. liczba lekarzy mieszkających w Polsce, posiadających prawo wykonywania zawodu, wynosiła 158,9 tys. i była wyższa niż w 2021 roku. Wówczas było to 155,6 tys. osób – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Mimo, że statystyki wydają się optymistyczne, bo wzrostowe, dobry specjalista jest wciąż na wagę złota. Dlatego w branży medycznej należy zwrócić szczególną uwagę na Employer Branding. Tylko co zrobić, by zachęcić personel medyczny do pracy akurat w naszej placówce?

Więcej…Employer branding w branży medycznej.

Rośnie aktywność najemców biur w stolicy i zmniejsza się dostępność najlepszej powierzchni. W czwartym kwartale 2023 roku zostały podpisane umowy na 255 tys. mkw., podczas gdy w poprzednich trzech było to do 170 tys. mkw. – wynika z najnowszych danych CBRE. W całym 2023 roku do użytku oddano 61,2 tys. mkw. przestrzeni do pracy, z czego 87 proc. było wynajęte już na koniec grudnia, co nie zdarzało się w ubiegłych latach. Miniony rok był także pierwszym, w którym odnotowano spadek podaży, związany m.in. z modernizacjami i przebudowami istniejących budynków.

Więcej…Spada dostępność najlepszej powierzchni biurowej

Branża medyczna charakteryzuje się różnorodnością – jest bardzo pojemna. Należą do niej zarówno firmy sprzedające sprzęt rehabilitacyjny, jak i leki czy przychodnie bądź prywatne placówki opieki medycznej. Jedno jest pewne: strona internetowa firmy z branży medycznej musi budzić zaufanie i być dobrze przygotowana pod kątem intuicyjności. Jakie elementy wziąć pod uwagę, podczas budowania strony internetowej? Na co pozwala nam ustawa? Oto elementy, o których warto pamiętać.

Więcej…5 elementów, które powinna zawierać strona internetowa firmy z branży medycznej

Według raportu „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2022”, nasz kraj zajmuje szóstą pozycję pod względem wielkości gospodarki w Unii Europejskiej. W ciągu ostatniej dekady stał się również jednym z liderów wzrostu gospodarczego w Europie. Wszystko to sprawia, że jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, przedsiębiorców, także zagranicznych, którzy lokują w Polsce swoje biznesy i inwestują w infrastrukturę.

Więcej…Zakłady produkcyjne, obiekty handlowe okiem inwestorów.

W ostatnim czasie operatorzy kart płatniczych podnieśli opłaty związane z terminalem płatniczym. Zostały podniesione koszty abonamentu i prowizji od transakcji kartami Visa, Mastercard oraz Blik. Co ciekawe Blik jest najtańszą formą płatności z tego względu, że omija prowizję Visy i Mastercardu dlatego średnio transakcja za blik jest tańsza o 0,3%.

Więcej…Prowizja za płatność kartą

Sprzedawcy detaliczni mierzą się z inflacją, kradzieżami czy choćby wysoką rotacją pracowników. Jednocześnie borykają się z niskimi marżami i koniecznością zwiększania przychodów. Dzięki danym, sztucznej inteligencji i systemowi CRM nowe rozwiązania Salesforce dedykowane handlowi detalicznemu dają sprzedawcom narzędzia, których potrzebują, aby sprostać najważniejszym wyzwaniom, zwiększyć produktywność, zapewnić rentowność i wzrost czy utrzymać zaufanie klientów.

Więcej…Salesforce - Jak SI może pomóc w handlu detalicznym?

W związku z konfliktem zbrojnym do Polski przybyło niecałe 2 miliony obywateli Ukrainy. Większość z nich pozostaje do teraz na terenie Polski. Warto wiedzieć, że przysługuje im tymczasowa ochrona, która została przedłużona do 4 marca 2025 r. Jednocześnie od dnia 28 stycznia 2023 r. weszła w życie ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy. Przepisy dotyczą między innymi zasad pobytu obywateli Ukrainy w Polsce.

Więcej…Tymczasowa ochrona dla obywateli Ukrainy

3 na 4 Polaków jest zdania, że firmy powinny podejmować działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W 2024 roku będzie rosła świadomość społeczeństwa w obszarze ESG i CSR. Konsumenci będą wymagać realnie podejmowanych działań przez przedsiębiorców, a także weryfikować, czy nie uprawiają oni zielonego kłamstwa, czyli greenwashingu. Jak zrewidować strategię marketingową, by było w niej więcej ekologii? Eksperci podpowiadają.

Więcej…Więcej ekologii w działaniach marketingowych Twojej firmy.

Ponad 30 mld euro do wydania do 2030 r. ze środków unijnych, ogłoszone plany inwestycyjne oraz względnie ustabilizowane ceny materiałów budowlanych stanowią dobry prognostyk rozwoju polskiego sektora budowlanego w kolejnym roku. Wyzwanie stanowi konieczność wykorzystania środków z KPO do końca 2026 r., jednak z pewnością nie brakuje na rynku podmiotów, które pozwolą mu sprostać. Sprawdziliśmy, jakie trendy będziemy obserwować w budownictwie i gdzie między innymi Polska może upatrywać szans na nowe inwestycje. Dziś w celu stworzenia budynków, które nie tylko spełniają najwyższe standardy, ale także integrują się harmonijnie z otaczającym je środowiskiem.

Więcej…Top trendy na rynku budowlanym w 2024 roku

Styczność z prawem może być dla większości z nas splotem stresu, niepewności, nieznajomości przepisów oraz nieumiejętności prawidłowej ich interpretacji. Przygotowanie dokumentów, których brzmienie oraz poszczególne elementy muszą być ściśle zgodne z obowiązującymi normami wymaga często wiedzy prawniczej. Sprawdź, jakie pisma może przygotować dla Ciebie doświadczony adwokat.

Więcej…Te dokumenty przygotuje dla Ciebie adwokat - sprawdź koniecznie

Coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na to, w jaki sposób jest produkowana żywność, a także skąd pochodzi. Większa świadomość ekologiczna Polaków to ważny sygnał dla firm. Te chcą produkować w sposób przyjazny środowisku naturalnemu, ale i zwiększać sprzedaż. Pomoże w tym Zielony Certyfikat. Czym jest ten dokument i jak wpływa na branżę FMCG? Dlaczego ostatnimi czasy wokół Zielonych Certyfikatów jest sporo kontrowersji?

Więcej…Czy Zielony Certyfikat sprawdzi się w branży FMCG?

W okresie przedświątecznym w 2023 r. odnotowano najwyższą średnią stopę rabatów od 2020 r. Innym zauważalnym trendem jest wyraźny wzrost zakupów dokonywanych pod wpływem si (sztucznej inteligencji) – takie wnioski płyną na podstawie analizy danych Salesforce zebranych na podstawie analizy aktywności cyfrowej ponad 1,5 miliarda kupujących. Ciekawym trendem jest również znacząco rosnąca popularność metod płatności takich jak Apple Pay czy Google Pay, a także postępujący udział sprzedaży w takich kanałach jak TikTok oraz innych portali społecznościowych

Więcej…Trendy w e-commerce 2024: si, cyfrowe portfele