Sprzęt

Ifm Electronic wprowadza na rynek nowatorski czujnik optyczny, który wyznacza nowe granice precyzji w pomiarach odległości. Ten zaawansowany technologicznie produkt jest zdolny do mierzenia z dokładnością do nanometrów, co czyni go niezastąpionym narzędziem w precyzyjnym monitorowaniu i kontroli procesów produkcyjnych. Dzięki swojej wyjątkowej rozdzielczości i zdolności do detekcji najmniejszych obiektów, czujnik ten otwiera nowe możliwości w wielu gałęziach przemysłu.

Więcej…Rewolucyjny czujnik optyczny od ifm electronic

Branża chemiczna to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki, której wartość produkcji sprzedanej osiągnęła w 2022 roku aż 389 mld zł*. Wśród priorytetów tego sektora znajdują się znaczące inwestycje ukierunkowane na dostosowanie produktów do rygorystycznych norm środowiskowych. Wieloaspektowa użyteczność zbiorników z tworzyw sztucznych – stawiająca na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i ochronę środowiska – sprawia, że są pragmatyczną i ekonomiczną opcją dla przedsiębiorstw poszukujących niezawodnych rozwiązań w zakresie magazynowania różnego typu substancji chemicznych.

Więcej…Zbiorniki z tworzyw sztucznych – nowoczesne rozwiązanie

W dzisiejszym świecie, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę w biznesie, systemy zarządzania relacjami z klientami (CRM) stają się niezbędnym narzędziem dla firm różnych rozmiarów. Nowe trendy w obszarze CRM przynoszą innowacyjne rozwiązania, które nie tylko ułatwiają prowadzenie działalności, ale także umożliwiają personalizację działań zgodnie z potrzebami firm.
Więcej…Nowe trendy w systemach CRM

Rozwój technologii staje się kluczowym elementem transformacji w sektorze rolnictwa, umożliwiając efektywniejsze zarządzanie maszynami i procesami produkcyjnymi. Jednym z najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie jest programowalny wyświetlacz graficzny CR1140, który redefiniuje sposób interakcji z maszynami mobilnymi, zapewniając niezrównaną wydajność i wszechstronność.
Więcej…Technologie Wspierające Rozwój Rolnictwa

W dzisiejszych czasach, kiedy rośnie świadomość ekologiczna i dążenie do zrównoważonego rozwoju, coraz więcej uwagi poświęca się innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie oświetlenia. Technologia LED, czyli diodowe oświetlenie półprzewodnikowe, odgrywa kluczową rolę w kreowaniu efektywnych i przyjaznych dla środowiska systemów oświetleniowych. Nie tylko pozwala ona na oszczędność energii, ale także wpływa korzystnie na komfort użytkowników pomieszczeń.
Więcej…Wykorzystanie Technologii LED w Oświetleniu

Współczesny rynek handlowy i produkcji doświadcza rewolucji dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak technologia RFID (Radio-Frequency Identification). Tagowanie cyfrowe na etapie produkcji i logistyki staje się nie tylko popularne, ale również niezbędne dla efektywnego zarządzania zapasami, zwalczania podróbek oraz zwiększenia bezpieczeństwa produktów. W jaki sposób technologia RFID wpływa na branżę handlową i produkcyjną oraz korzyści, jakie przynosi klientom i firmom?
Więcej…Rola Technologii RFID w Poprawie Bezpieczeństwa

Sztuczna inteligencja (AI) to nie tylko abstrakcyjne pojęcie znanie z filmów science fiction, ale rzeczywista technologia, która odgrywa coraz większą rolę w branży budowlanej. Nowoczesne innowacje oparte na AI mają ogromny potencjał w zmianie sposobu, w jaki projektowane są budynki, zarządzane projekty budowlane i kontrolowane procesy na placu budowy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zastosowaniom sztucznej inteligencji w budownictwie, trendy w tym obszarze oraz wyzwania, jakie należy pokonać.
Więcej…Zastosowanie AI w Nowoczesnym Budownictwie

Budownictwo to dziedzina, która stale poszukuje nowych technologii i materiałów, aby tworzyć bardziej wydajne, trwałe i zrównoważone konstrukcje. W ostatnich latach materiały kompozytowe zyskały ogromną popularność, oferując szeroki zakres korzyści i otwierając drzwi do nowych możliwości w branży budowlanej. Poniżej przedstawiamy 10 powodów, dla których kompozyty stanowią przyszłość budownictwa.
Więcej…Kompozyty w budownictwie: Innowacyjne rozwiązania

W dzisiejszych czasach dynamicznego rozwoju przemysłu, elastyczność i możliwość rozbudowy istniejących zakładów przemysłowych stają się kluczowymi czynnikami sukcesu. Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, takich jak łączniki między halami, staje się nieodłącznym elementem strategii planowania przestrzennego przedsiębiorstw. Oto, jakie korzyści niesie za sobą zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu hal przemysłowych.
Więcej… Nowoczesne Rozwiązania w Projektowaniu Hal Przemysłowych

W erze zrównoważonego rozwoju oraz wraz z wzrostem świadomości ekologicznej popularność baterii trakcyjnych rośnie do tego stopnia, że stały się kluczowym elementem wielu zastosowań, również przemysłowych. Przekonaj się jak baterie trakcyjne zmieniają oblicze różnych gałęzi przemysłu i jakie korzyści przynoszą.

Więcej…Baterie trakcyjne gdzie są niezbędne?

Ósma edycja trwających właśnie targów 4 Design Days to świetna okazja do spotkań architektów, projektantów oraz pasjonatów designu z Polski i zagranicy. W otoczeniu stylowych mebli i zachwycających dzieł sztuki nie mogło zabraknąć telewizorów Samsung. Dlatego na stoisku firmy Górna Półka można zobaczyć, jak prezentuje się model Neo QLED QN90A w rozmiarze 98”. W przestrzeni artystycznej Well art, w której Oskar Zięta prezentuje swoje rzeźby, można zobaczyć telewizor The Frame

Więcej…Telewizor Neo QLED QN90A 98” na targach 4 Design Days

Na początku stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania Kosztów Energii, tuż za rogiem są natomiast przepisy odnoszące się do standardów energetycznych budynków, które w życie wejdą prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Warto pamiętać, że kraje członkowskie Unii Europejskiej zobowiązały się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2030 roku oraz osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Z obietnicami muszą wiązać się realne działania, dlatego tak szeroko mówi się teraz o termomodernizacji domów – nieodłącznej części procesu dekarbonizacji sektora budowlanego.

Więcej…Szkło niskoemisyjne a obniżanie kosztów energii

Do tej pory pranie puchowej kurtki w domu było niemożliwe, ponieważ poza obawą o zmoczenie delikatnego pierza, pojawiał się również problem, jak go wysuszyć, aby nie stracił swoich właściwości i zachował swój kształt. Wraz z pojawianiem się coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, powstało więcej możliwości uprania kurtek z puchowymi wypełnieniami czy wełnianych swetrów we własnym domu. Dowiedz się, jakie technologie pozwolą Ci uprać zimową odzież w domu

Więcej…Samsung - Kurtki puchowe, jak je prać?

Telewizory Samsung The Frame z 2024 r. uzyskały certyfikat Validated ArtfulColor od Pantone[1] , znanego na całym świecie autorytetu w dziedzinie standaryzacji barw. Certyfikat ten podkreśla zaawansowaną technologię adaptacyjnego koloru w telewizorze The Frame, która zapewnia wyjątkową zdolność reprodukcji obrazu zgodną z rygorystycznymi standardami Pantone niemal w każdym otoczeniu.

Więcej…Samsung The Frame 2024 z pierwszym certyfikatem Pantone® ArtfulColor

Eksperci z Instytutu Monitorowania Mediów pracują nad nowoczesnym systemem klasyfikacji materiałów mediowych, który będzie dopasowany do indywidualnych preferencji każdego z klientów. To innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie będzie opierać się m.in. na algorytmach sztucznej inteligencji. Projekt IMM otrzymał dofinansowanie ze środków UE na kwotę blisko 4 mln zł.

Więcej…AI w narzędziach IMM

Firma Samsung zaprezentowała na tegorocznych targach CES w Las Vegas swoją wizję telewizorów przyszłości. Potwierdzając po raz kolejny wiodącą rolę w branży – za pomocą szerokiej gamy innowacyjnych urządzeń – Samsung zapoczątkował rewolucyjną erę wrażeń wizualnych wykorzystujących najnowsze technologie. W strefie Screen Experience można było zobaczyć szeroką ofertę od pełnej gamy telewizorów o ultrawysokiej rozdzielczości Excellence Line Neo QLED 8K aż po inteligentnego asystenta domowego Ballie z wbudowanym projektorem

Więcej…Samsung Screen Experience na CES 2024

Lodówka 2024 Bespoke 4-Door Flex™ z ekranem AI Family Hub™+, posiadająca funkcję AI Vision Inside oraz płyta indukcyjna Anyplace integrowana z aplikacją Samsung Food aktualizowaną przez AI, tworzą pełny ekosystem kulinarny. Na targach CES® 2024 Samsung prezentuje najnowsze produkty i funkcje, wspierane sztuczną inteligencją (AI) i łącznością w ramach aplikacji SmartThings, tworząc w ten sposób ekosystem, który zapewnia lepsze doznania w obszarze odżywania jak i sprzętów kuchennych.

Więcej…Samsung prezentuje jak AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni

Samsung wprowadza najnowszą technologię AI robotach sprzątających z funkcją czyszczenia parą. Samsung na targach CES® 2024 prezentuje nową linię odkurzaczy wyposażonych z zaawansowaną sztuczną inteligencję (AI). Odkurzacz i robot myjący Bespoke Jet Bot Combo™ wykorzystuje ulepszone funkcje AI oraz czyszczenie parą, by ułatwić sprzątanie.

Więcej…Samsung prezentuje nową linię odkurzaczy