Po Pracy

Zdrowa dieta to klucz do długiego i satysfakcjonującego życia. W dobie szybkiego tempa i wszechobecnej dostępności przetworzonej żywności ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co się je. W tym artykule omówimy różne aspekty zdrowego odżywiania, które pomogą Ci dobrze się starzeć.

Więcej…Jakie są sekrety zdrowej diety, aby dobrze się starzeć? Przewodnik dla tych, którzy szukają...

Po kampaniach politycznych w całej Polsce są tysiące, a może nawet miliony banerów wyborczych, które wiszą na płotach, siatkach czy budynkach. Zgodnie z przepisami należy je usunąć maksymalnie w ciągu 30 dni od daty przeprowadzenia wyborów. Ale co zrobić z niepotrzebnymi materiałami? W jaki sposób je wykorzystać, by nie zmarnowały się? Ekspert z branży reklamowej podpowiada.

Więcej…Utylizacja banerów wyborczych. Jak można je wykorzystać?

Marzenie o nowym narożniku staje się coraz bardziej realne, szczególnie kiedy zaczynamy odkrywać korzyści płynące z zakupu bezpośrednio od producenta. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego narożniki od producenta stają się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla klientów, zapewniając korzystniejsze ceny, szybsze wykonanie oraz większą elastyczność w kwestii personalizacji.

Więcej…Narożniki od Producenta: Atrakcyjna Cena i Nieograniczone Możliwości Dla Klienta

Saint-Gobain Glass, światowy lider w dziedzinie produkcji szkła, dołącza do jury IV edycji Konkursu Twój Model Biznesowy. To niezwykłe wydarzenie organizowane przez Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości promuje najbardziej innowacyjne i konkurencyjne pomysły na biznes na terenie Dąbrowy Górniczej. Zaangażowanie Saint-Gobain Glass w ten projekt nie jest przypadkowe. Firma, zaliczana do 100 najbardziej innowacyjnych na świecie, zdecydowała się wesprzeć lokalną przedsiębiorczość, dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.

Więcej…Saint-Gobain Glass partnerem Konkursu Twój Model Biznesowy w Dąbrowie Górniczej

Żyjąc w czasach, kiedy każdego dnia jesteśmy otoczeni tysiącami dźwięków, ciężko znaleźć miejsce w pełni wolne od hałasu. Szybki rozwój miast i technologii sprawił, że nadmierne decybele stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Stąd hałas uznawany jest dziś za nowe zanieczyszczenie i zajmuje aż drugie miejsce (zaraz po smogu) pod kątem szkodliwości dla ludzkiego zdrowia. Jak ochronić się przed nim w naszych domach, które powinny być oazą spokoju i bezpieczną przystanią pośród zgiełku? Z pomocą przychodzą… szyby laminowane z folią akustyczną, niepozorni strażnicy nowego komfortu ciszy.

Więcej…Miejsce wolne od hałasu. Komfort akustyczny w domach

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku jest metodą redukowania oraz likwidowania wad takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Umożliwia cieszenie się życiem bez okularów, jednak aby móc poddać się zabiegowi, trzeba przejść badanie kwalifikujące i upewnić się, że nie ma ku temu przeciwwskazań. Kto może poddać się zabiegowi oraz jakie są wymagania i przeciwwskazania podpowiada optometrysta.

Więcej…Laserowa korekcja wad wzroku. Czy jest dla każdego?

Przełom września i października to moment, w którym na dobre zostawiamy za sobą lato i wchodzimy w okres jesienno-zimowy. Coraz krótsze i chłodniejsze dni, a także zimne wieczory sprawiają, że zaczynamy wyciągać z szaf grubsze swetry oraz płaszcze. Zanim na dobre przestawimy się na cieplejszą garderobę, warto ją nieco odświeżyć, by nie tylko pięknie się prezentowała, ale także służyła nam dłużej. Porady firmy Samsung.

Więcej…Przygotuj swoją garderobę na sezon - Samsung

Witaj, drogi Czytelniku. Jeżeli trafiłeś na ten artykuł, to znaczy, że poszukujesz głębszego zrozumienia siebie i innych. A zrozumienie to pierwszy krok do zmiany, do ulepszenia. W dzisiejszym świecie, gdzie relacje międzyludzkie stają się coraz bardziej skomplikowane, warto zastanowić się, co tak naprawdę jest ich fundamentem. Dlaczego niektóre związki kwitną, a inne zanikają? Odpowiedzi na te pytania są kluczami do zdrowych relacji.

Więcej…Odkrywając Klucze do Zdrowych Relacji: Komunikacja, Wybaczenie i Więcej

Rehabilitacja medyczna odgrywa istotną rolę w rozwoju i poprawie jakości życia zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Jej znaczenie polega na wspomaganiu procesu zdrowienia, przywracaniu funkcji ciała oraz zwiększaniu samodzielności pacjentów. Lekarz medycyny Dr. Agata Wachowska Witbrodt zajmuje się rehabilitacją medyczną i pomaga każdemu pacjentowi. Wierzy, że odpowiednia rehabilitacja może mieć znaczący wpływ na rozwój człowieka.

Więcej…Jaką rolę w naszym życiu odgrywa rehabilitacja medyczna?

Obecnie rozwój nowych technologii umożliwia skuteczne wykrycie wad wzroku, a ich korekcja staje się coraz łatwiejsza i bardziej komfortowa. Ponieważ u dzieci nie można przeprowadzić zaawansowanych zabiegów korygujących krótkowzroczność, rozwiązaniem może być zastosowanie metody ortokorekcji korygującej wadę wzroku podczas snu.

Więcej…Ortokorekcja – hamowanie rozwoju krótkowzroczności u dzieci w trakcie snu

W ciągu ostatniego roku co czwarty Polak zmienił swoje nastawienie do Ukraińców na bardziej negatywne. Ponad połowa (56 proc.) osób nie widzi zmiany, a 7 proc. twierdzi, że ich stosunek jest bardziej pozytywny – wynika z badania na zlecenie Personnel Service. Główne powody pogorszenia nastrojów wskazywane przez badanych to duże wymagania Ukraińców wobec Polski, ich roszczeniowa postawa oraz przeciągająca się pomoc socjalna. Nadal jednak to z Ukraińcami najbardziej chcemy pracować, na co wskazuje 52 proc. Polaków. Z Azjatami chce współpracować 27 proc. osób, a z Afrykańczykami 12 proc.

Więcej…Nastawienie Polaków do Ukraińców pogorszyło się.

Szlifowanie profili i otworów to jedna z metod pozwalających na uzyskanie wymaganej jakości oraz wymiarów detali. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to prosty proces, w rzeczywistości wymaga on ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. W dzisiejszym artykule przyglądamy się bliżej temu zagadnieniu. Przedstawiamy również etapy oraz aspekty techniczne szlifowania profili i otworów.

Więcej…Jak wygląda proces szlifowania profili i otworów?

Śruby stożkowe to kluczowy element w wielu dziedzinach przemysłu, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym, maszynowym i budowlanym. Choć małe i niepozorne, stanowią potężne narzędzie, zapewniające niezbędne połączenie między częściami konstrukcyjnymi. Śruby te mają ogromny wpływ na wytrzymałość, bezpieczeństwo oraz trwałość każdej konstrukcji. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej zastosowaniom śrub stożkowych. Zapraszamy do lektury.

Więcej…Wykorzystanie śrub stożkowych

Zdolność widzenia jest dla większości z nas czymś naturalnym. Dlatego rzadko zastanawiamy się nad tym, jak działa oko i jakie mechanizmy sprawiają, że widzimy dobrze lub co dzieje się, kiedy zaczynamy widzieć niewyraźnie. A najczęściej jest to sygnał, że czas wybrać się do okulisty.

Więcej…Oko jak ono działa?

Na szczyt najbardziej opiniotwórczych mediów powraca Rzeczpospolita. Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM), dziennik ten w czerwcu 2023 roku odnotował blisko 3 tys. cytowań w polskich mediach. Na drugim miejscu znalazł się TVN24 z liczbą prawie 2,9 tys. odwołań w innych tytułach, a trzecią pozycję zajmuje Wirtualna Polska, którą cytowano wówczas 2,8 tys. razy.

Więcej…Które z mediów jest najbardziej opiniotwórcze?

Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z marką Ubrania do Oddania zorganizowała zbiórkę ubrań, która ma na celu wsparcie podopiecznych fundacji. Teraz jednym gestem można czynić dobro w dwóch obszarach, wspierając potrzebujące dzieci i środowisko.

Więcej…Dzięki Fundacji Świętego Mikołaja jednym gestem można wesprzeć kilka działań dobroczynnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Młodzieży, który przypada 12 sierpnia, przyjrzymy się danym Eurostatu o tym, jak szybko młodzi Europejczycy wyprowadzają się z domu. W 2022 roku średnia w UE wynosiła 26,4 lata, niemal tyle samo co przed pandemią. Polska znajduje się w dziesiątce państw, w których trwa to najdłużej. Młodzi Polacy wyfruwają z gniazda mając średnio 28,9 lat. Eksperci Personnel Service wskazują, że w naszym kraju wiele zmieniła pandemia, bo jeszcze w 2019 roku Polacy wyprowadzali się od rodziców mając średnio 27,4 lata. Najdłużej w domu zostają Chorwaci – do 33. roku życia, najkrócej zaś Finowie, którzy idą na swoje przeciętnie w wieku 21 lat.

Więcej…Młodzi Polacy wyprowadzają się od rodziców w wieku 29 lat.

W latach 2005-2020 liczba studentów w Polsce zmalała o niemal 40 proc. Miało to istotny wpływ na popyt w sektorze szkolnictwa wyższego oraz najmu mieszkań. Zgodnie z prognozami, etap dynamicznych spadków został już zakończony, a w najbliższych latach będziemy mieli do czynienia ze względną stabilizacją liczby studentów. Eksperci CBRE wskazują, że młodzież z całej Polski będą przyciągać zwłaszcza uniwersytety w największych miastach o ugruntowanej pozycji. Spowoduje to wewnętrzne migracje i rosnące zapotrzebowanie na mieszkania studenckie i akademiki.

Więcej…Coraz więcej studentów wybiera największe miasta.