Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Remarketing jest popularną formą reklamy oferowanej w ramach programu Google Ads. W jaki sposób może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży?

 

Czym jest remarketing?

Remarketing to rodzaj reklamy internetowej polegającej na skierowaniu przekazu reklamowego do tych osób, które już wcześniej weszły na daną stronę internetową albo skorzystały z danej aplikacji mobilnej.

 

To metoda reklamowa dostępna w ramach Google Ads, czyli systemu reklamowego oferowanego przez wyszukiwarkę Google.

 

Za pomocą remarketingu można prezentować reklamy w wyszukiwarce Google oraz w witrynach partnerskich Google, co ma zachęcić do ponownego wejścia na reklamowaną stronę albo skorzystania z aplikacji.

 

Jakie są najważniejsze zalety remarketingu?

Internetowy remarketing oferuje szeroką gamę zalet, co powoduje, że jest on wartą uwagi formą reklamy. Wśród jego najważniejszych korzyści znajdują się:

 

  • personalizacja – kierowanie reklam do najbardziej zainteresowanych osób,
  • duża skala zasięgu – witryny i aplikacje mobilne,
  • przystępne ceny realizacji działań marketingowych.

 

Te wszystkie zalety powodują, że remarketing jest skuteczną metodą zwiększenia sprzedaży, na przykład tej odbywającej się przez sklep internetowy.

 

Remarketing a RTB (Real-Time Bidding) – co je łączy?

Kampanie remarketingowe powiązane są ze RTB, czyli Real-Time Bidding to metoda zakupu przestrzeni reklamowej w sieci odbywająca się na podstawie specjalnych aukcji w czasie rzeczywistym.

 

Głównym celem stosowania RTB jest prezentacja dopasowanej reklamy konkretnym użytkownikom danej strony czy aplikacji, w tym także może być to przekaz o charakterze remarketingu. Pod uwagę bierze się wtedy informacje o użytkowniku, na przykład jego płeć, lokalizację, zainteresowania, a potem reklamodawcy automatycznie biorą udział w aukcji – wygrywający może zaprezentować swój przekaz. Wszystko odbywa się w ułamku sekundy.

 

Jak skorzystać z remarketingu?

W celu uzyskania najlepszych rezultatów warto wybrać dobrą agencję marketingową. Godne polecenia  są domy mediowe w Warszawie, gdzie do dyspozycji są sprawdzeni specjaliści w dziedzinie reklamy online, w tym także remarketingu.