Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeśli firma ma udostępniać swoje produkty, bądź usługi w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym, należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej platformy sprzedażowej.

 

Dostępny jest szereg różnorodnych skryptów, za pomocą których można dostosować serwis do konkretnego biznesu i indywidualnych potrzeb klienta. Jedne skrypty są bardziej funkcjonalne od innych. Mogą również różnić się między sobą możliwościami, jak i intuicyjnością. Które darmowe skrypty są najlepsze?

PrestaShop

PrestaShop należy do jednego z bardziej popularnych skryptów. Warto zdecydować się na taki wybór, jeśli prowadzimy małą, bądź średnią firmę. To, co przemawia za tą platformą, to bez wątpienia prosta, intuicyjna obsługa w postaci przejrzystego panelu, a także CMS-a. Dodatkowym atutem jest możliwość dobrania odpowiedniego szablonu pod branżę, w jakiej sklep ma funkcjonować. Poza tym skrypt ten można rozbudować o dodatkowe moduły, które również najczęściej są dostępne bez żadnych opłat. Jest to idealny wybór platformy dla sklepów, które nie oferują zbyt wielu różnych produktów.

Magento

Magento to również popularny skrypt. Jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Wybierając darmową platformę, można być pozytywnie zaskoczonym możliwościami tego skryptu. Do największych zalet można zaliczyć rozbudowany system raportowania, płatności, analizy, a także zarządzania towarem. Jeśli te możliwości są dla nas niewystarczające, możemy skorzystać z wielu rozszerzeń i dodatków. Minusem jest to, że aby serwis działał bez problemu, niezbędny jest mocniejszy serwer. Poza tym panel administratora nie jest tak intuicyjny, jak w przypadku PrestaShop.

OpenCart

Kolejnym wartym wspomnienia skryptem jest OpenCart. Pomimo tego, że nie oferuje tak wielu możliwości jak dwie poprzednie platformy, jest wystarczający do utworzenia i prowadzenia prostego sklepu online. Można też korzystać z dodatkowych wtyczek, jednak trzeba być przygotowanym na to, że wszelkie rozszerzenia mogą spowolnić działanie serwisu. Ze względu na ograniczone możliwości, jest to dobry skrypt dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z e-handlem. Na plus można zaliczyć łatwą obsługę panelu i brak wygórowanych wymagań technicznych.

WooCommerce

Listę zamyka WooCommerce, czyli nie tyle skrypt, co właściwie wtyczka. WordPress jest na tyle popularnym CMS-em, że można go rozbudować o funkcjonalność, która umożliwia sprzedaż przez internet. Zaletą takiego rozwiązania jest szybkość, z jaką można zainstalować wtyczkę, a także to, że jej obsługa jest bardzo prosta. W dodatku sklep internetowy można odpowiednio spersonalizować dzięki wielu dodatkowym wtyczkom. Ci, którzy dotychczas nie korzystali z WordPressa, mogą w pierwszej chwili mieć problem z odnalezieniem się w panelu administracyjnym. Poza tym jeśli chcemy oferować wiele produktów online, niezbędny będzie serwer z dobrymi parametrami.

Wybór odpowiedniego darmowego skryptu nie jest łatwy. Warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością sklepu, a także tym, że w niedługim czasie być może będziemy chcieli rozszerzyć jego ofertę o kolejne produkty. Warto więc by wybrany skrypt sprawdził się zarówno w dniu dzisiejszym, jak i w niedalekiej przyszłości.

Wfirma.pl - najlepsze wsparcie dla biznesu 

Nasze serwisy

aobiznes KAIZEN  wbiznesieeDokumenty