Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wyjazdy zagraniczne stanowią istotną kwestie w kształtowaniu się młodych ludzi poprzez samodoskonalenie językowe, poznawanie obcej kultury, osób, czy też jak wypadku staży doskonalenie zawodowe. Czyni to takie programy w szczególności istotnymi dla osób, które w normalnych warunkach nie byłyby w stanie sobie na taki wyjazd, w bardziej odpoczynkowym celu pozwolić.

 

Europejskie staże EduPlus - Braga 19.01 - 01.02.2020

Jest to okres, który jako uczestnik wspominam bardzo ciepło, nie z powodu pogody, która przez połowę naszego pobytu była nie najlepsza, a z powodu braku większych problemów z komunikacją w języku angielskim, pięknych miejsc, a co najważniejsze ludzi, którzy mają kompletnie inne podejście do wielu spraw poczynając od kwestii punktualności, a kończąc na przepisach dotyczących poruszania się w mieście.

W porównaniu do Polski, w Portugalii często na przykład przechodzi się na czerwonym świetle nawet przy stojącej obok policji, co nie stanowi problemu jeśli tylko niema żadnego zagrożenia dla życia, czy jeśli chodzi o drugą stronę to jazdy bez włączonych świateł w ciągu dnia.

Podobnie sprawa wygląda z punktualnością, zdaje się, że życie w Portugalii przemija o wiele spokojniej niż w Polsce, drobne spóźnienia nie stanowią tam problemu podczas, gdy tutaj takowe powodują co najmniej zdenerwowanie drugiej strony.

 

Poznawanie kraju

Podczas stażu oprócz Bragii, kolejnym większym miastem jakie mieliśmy okazję zwiedzić było Porto - czyli miasto zawdzięczające swoją nazwę portowi w którym spędziliśmy cały dzień na zwiedzaniu, robieniu zdjęć, degustacji słodkiego wina Porto Alegre Ruby i poznawaniu historii, wszystko to za sprawą znamienitej przewodniczki, znającej historie i legendy Portugalii.

Kolejnymi miejscami jakie mieliśmy okazje zwiedzić było Viana do Castelo i Ponte de Lima, a przed końcem praktyk odwiedziliśmy targowisko w Barcelos i mieliśmy okazję zrobić sobię zdjęcie na tle oceanu w miejscowości Esposende, niefortunnie w tym okresie pogoda była dość deszczowa, więc zdjęcia zrobić mogli jedynie ci, którzy bardzo tego chcieli i to za cenę siedzenia w przemoczonym ubraniu całą drogę powrotną do w zależności od zakwaterowania JustGo, lub hostelu Avenida da Liberdade w Bradze.

 

Wieczory

Codziennie o godzinie 17:30, przed kolacją uczyliśmy się podstaw języka Portugalskiego, po zakończeniu zajęć szliśmy na kolację, po której był czas wolny, wyjątki stanowił weekend, podczas którego zamiast do prac, zwiedzaliśmy Portugalię, a po powrocie do hostelu i kolacji mieliśmy czas wolny.

 

Praca

Podczas pobytu w Portugalii gdzie spędziliśmy 2 tygodnie odbywaliśmy swoje staże u różnych pracodawców każdy z nas i ich czasie napewno dużo się nauczył . Ja dla przykłady każdego dnia miałem coś do zrobienia np. a to naprawić zepsuty komputer czy laptop, albo pojechać z pracodawcą do klienta żeby rozwiązać problem. Moi zagraniczni koledzy z innego stażu wiele mnie nauczyli dzięki nim wiem jak funkcjonuje kasa fiskalna. Miła atmosfera i ludzie sprawiły że czas tam upływał mi naprawdę szybko .

 

Nasze serwisy

aobiznes KAIZEN  wbiznesieeDokumenty