Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Norweska firma Otovo wychodzi z ofertą fotowoltaiki do polskich klientów, nie wymaga wkładu własnego, a także gwarantuje serwis przez 20 lat.

Fotowoltaika jest to proces produkcji prądu z promieniowania słonecznego, które jest całkowicie darmową i ekologiczną opcją wytwarzania energii. Rozwój instalacji paneli słonecznych nabiera tempa, a słońce jest trzecim na świecie źródłem energii odnawialnej. Decydując się na instalację fotowoltaiki w swoim domu, każdy z nas może czerpać korzyści z darmowego i naturalnego źródła, jakim jest słońce. 

 

Leasing konsumencki fotowoltaika

Z roku na rok zainteresowanie instalacją fotowoltaiczną rośnie. Wielu ludzi już zdecydowało się na to rozwiązanie, są również tacy, którzy z powodu braku funduszy nie mogą zdecydować się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Z pomocą przychodzi norweska firma Otovo, która proponuje leasing konsumencki na instalację fotowoltaiczną dla indywidualnych klientów. To pierwsza taka oferta na rynku, gdyż wcześniej rozwiązania te dostępne były jedynie dla firm. W USA program ten cieszył się ogromną popularnością, dlatego firma Otovo wierzy, że w Europie pomysł ten również spotka się z zainteresowaniem klientów. W końcu nie wielu ludzi stać jest na sfinansowanie wykonania całej instalacji, a wszyscy chcą płacić niższe rachunki za energię elektryczną. 

 

Panele słoneczne - firma Otovo

Oferta firmy Otovo nie wymaga przedpłaty czy wkładu własnego, a cała instalacja objęta jest 20 letnią gwarancją. W przypadku problemów z panelami fotowoltaicznymi to norweska firma jest zobowiązana do naprawy instalacji. Start-up w swojej działalności nie współpracuje z bankami, a cała instalacja finansowana jest z jego funduszy indywidualnych, dzięki temu transakcję są sprawnie finalizowane. Jedynym wymaganiem firmy jest wydanie upoważnienia klienta do sprawdzenia jego historii kredytowej w BIK-u. 

Za usługę przy instalacji wielkości około 5 KWp średnia miesięczna rata wynosi około 155 zł, natomiast przy instalacji małej 3 kWp to opłata 99 zł miesięcznie. Istnieje również możliwość wcześniejszego wykupu instalacji paneli słonecznych, a także dokonania cesji umowy na innego właściciela budynku.