Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

serce
Wiele osób gdy myśli o rozwodach swoich znajomych jest przekonanych, że ich nigdy ten problem nie będzie dotyczył. Tak właśnie sądzą przede wszystkim osoby młode, które są pewne, że ze swoim małżonkiem spędzą resztę życia. Tymczasem codzienność okazuje się być o wiele bardziej skomplikowana i każdego roku w Polsce zwiększa się liczba przeprowadzanych rozwodów.

 

 

Kto rozwodzi się najczęściej?


Gdy przyjrzymy się statystykom rozwodowym bardzo szybko okaże się, że pozwy o rozwód najczęściej wnoszą kobiety. Robią to z bardzo wielu powodów. Może to być zdrada małżonka, przemoc w rodzinie czy po prostu ciągła nieobecność męża. Zdecydowanie najczęściej rozwodzą się osoby młode czyli małżeństwa o krótkim stażu. Jeśli ktoś jest w wieku poniżej czterdziestego roku życiu dużo łatwiej mu podjąć decyzję rozwodową, gdyż ma nadzieję na ułożenie sobie jeszcze życia z kimś innym i posiadanie dzieci. Teoretycznie im dłuższy staż małżeński tym mniejsza skłonność do rozwodu. W ostatnich jednak latach możemy zauważyć, że rozwodzi się więcej par w wieku 50+. Mamy więc tu do czynienia z małżeństwami, które spędziły ze sobą kilkadziesiąt lat, wychowały dzieci, które są już dorosłe i samodzielne. Jest to spora zmiana, bo dawniej osoby w takim wieku nie miały już siły i chęci do wprowadzania większych rewolucji w swoim życiu. W polskich warunkach stosunkowo najdłużej nad rozwodem zastanawiają się pary z małymi dziećmi. Wiedzą one doskonale, że rozbicie rodziny może źle wpłynąć na rozwój dziecka. W szczególnie trudnej sytuacji jest wtedy mężczyzna, gdyż dla niego rozwód oznacza zwykle utratę kontaktu z dziećmi na co dzień. W takich sytuacjach bardzo przydaje się adwokat, który pomaga uregulować kwestie opieki nad dziećmi (więcej dowiesz się na https://pbkb-adwokaci.pl/).

 


Problemowe rozwody i pomoc prawna


Wiele rozwodzących osób zastanawia się, czy w ich sytuacji korzystne będzie wynajęcie prawnika. Bardzo często bywa tak, że to właśnie fachowiec pomaga sprawnie przeprowadzić rozwód. Nie ma co ukrywać, że rozwody zwykle wiążą się z konfliktami. Rozstające się pary mają do siebie liczne żale i pretensje. Wiele stresu kosztuje porozumienie się co do podziału nieruchomości i majątku. Bardzo często małżonków łączy także kredyt hipoteczny i nie jest to sytuacja łatwa. Po pomoc prawnika warto sięgnąć szczególnie wtedy, gdy ojciec dzieci nie chce płacić alimentów albo brakuje zgody co do podziału majątku. Przy szczególnie trudnych rozwodach, gdy była w domu przemoc oraz nałogi konieczne będzie orzekanie o winie a więc zbieranie dowodów, powoływanie świadków. Bardzo pomocny jest wtedy dobry prawnik.