Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zakładając własną firmę, zwłaszcza tak zwaną "jednoosobową działalność gospodarczą", w tym również i tą bazującą na freelancerstwie, zmuszeni jesteśmy do posiadania własnego biura. Reguluje to polskie prawo i, niestety, nie da się tego przeskoczyć - nawet jeśli nigdy nie planowaliśmy i nie mamy w planach przyjmowania interesantów. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy wynajmować powierzchni biurowej czy też wydzielać obszaru naszego mieszkania przeznaczonego do celów typowo firmowych - doskonałą alternatywą tego typu rzeczy jest bowiem wirtualne biuro.

 

Jak działa wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to tak właściwie wyłącznie skrytka pocztowa, do której może spływać korespondencja firmowa. Inwestując w nie zyskujemy więc swój własny adres, pod którym możemy zarejestrować działalność bez wynajmowania lokalu czy płacenia ogromnego czynszu. Firmy oferujące tego typu usługę zazwyczaj dają też możliwość czasowego wynajęcia sali konferencyjnej - na przykład w przypadku, gdy akurat wystąpi konieczność fizycznego spotkania się z klientem właśnie w swojej "nie do końca wirtualnej" siedzibie.  

 

Zalety płynące ze skorzystania z wirtualnego biura

Posiadając wirtualne biuro, jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy - choć będziemy musieli płacić swoisty abonament, nijak będzie on się miał do czynszu za prawdziwy lokal. Po drugie - zyskamy często bardzo prestiżowy adres. Usługodawcy wychodzący do swoich klientów z usługą wirtualnego biura zazwyczaj dbają o to, by zlokalizować je w jak najbardziej atrakcyjnym miejscu - jako że całość jest wirtualna, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy wynajęli wirtualne biuro w zupełnie innym mieście (pod warunkiem, że będzie to dla nas wygodne - na przykład w przypadku konieczności odebrania korespondencji). Dobra lokalizacja to z kolei szacunek ze strony klientów - nawet nie odwiedzając nas często wpiszą oni nasz adres w dowolnej usłudze map, a atrakcyjny lokal może stanowić dla nich gwarant jakości naszych usług.

Wirtualne biura nie zawsze zmuszają nas do odwiedzania ich, nawet celem odebrania korespondencji. Udostępniający je usługodawcy często dają dostęp do funkcji dodatkowych, w obrębie których znajdują się nie tylko wspomniane już wyżej sale konferencyjne, ale też właśnie odbieranie korespondencji i natychmiastowe przekazywanie jej nam pod adres docelowy. Wirtualne biuro to wreszcie spokój i komfort korzystania, bez obawy o rachunki za prąd i inne media oraz czynsz, a zamiast tego z możliwością pracy w zaciszu własnego domu, w sposób swobodny i pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń, również tych narzucanych przez prawo.

 

Podsumowanie

Wirtualne biuro stanowi świetną opcję dla tych, którzy nie wymagają własnego biura, a którzy prowadzą własną firmę niejako zmuszającą go do posiadania takowego. Nie jest ono jednak wyłącznie sposobem na tanie ominięcie wymogów prawnych, ale potrafi być też czymś, co przyczyni się do naszego biznesowego sukcesu. Właśnie dlatego warto zainteresować się tą usługą, zwłaszcza, że możemy na tym tylko zyskać.

Więcej informacji
Na stronie https://wirtualne-biuro.eu dostępnych jest więcej informacji o usłudze wirtualnego biura.

Nasze serwisy

aobiznes KAIZEN  wbiznesieeDokumenty