Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

czasu pracy
Standardowy tydzień pracy wynosi 40 godzin, jednak w przypadku zawodowych kierowców jest to bardziej skomplikowane. Tutaj ogromne znaczenie mają odpowiednia ilość czasu wolnego i dobowe limity, które poddawane są surowym kontrolom. To one sprawiają, że wiele osób nieświadomie łamie przepisy. Niewykształcony pracownik nie będzie umiał zaplanować pracy ani sobie, ani innym. Dlatego konieczne jest pogłębianie wiedzy w tym zakresie w formie szkolenia z czasu pracy.

 

Warto wiedzieć ile można pracować

Najważniejszym powodem, dla którego warto wziąć udział w szkoleniu z czasu pracy, jest obowiązek przestrzegania prawa. Każdy zatrudniony w transporcie współpracuje z tachografem umieszczonym w pojeździe. A ten poddawany jest licznym kontrolom i to niezależnie od kraju, po którym się poruszasz. Zapisów rejestratora nie da się ani wyłączyć, ani oszukać, stąd konieczność trzymania się obowiązujących norm. Aby wiedzieć, kiedy przysługuje Ci prawo do przerwy, w którym momencie trzeba zmienić kierowcę i ile musisz jeszcze poczekać z podróżą, zapisz się na szkolenie z czasu pracy. Z taką wiedzą będziesz bezpieczniejszy i spokojniejszy w trasie. Nie grożą Ci też mandaty.

 

Zakres czasu pracy to więcej niż tylko jazda

Wiele osób błędnie wylicza czas pracy kierowców, ponieważ nie ma pojęcia, jakie obowiązki wchodzą w jego zakres. A nie jest to jedynie prowadzenie pojazdu. Z tego względu najczęściej dochodzi do łamania przepisów. 

Oprócz jazdy są to też pozostałe czynności związane z wykonywaniem przewozu drogowego:

- załadowywanie, rozładowywanie i nadzór nad załadunkiem i wyładunkiem,

- wymiana koła czy żarówki w pojeździe,

- udział kierowcy w kontroli drogowej,

- tankowanie pojazdu. 

Wiedza ta przyda się zawodowym kierowcom, spedytorom i logistykom oraz menadżerom. Osoby bezpośrednio rozliczające czas pracy także powinny wziąć udział w szkoleniu, by wykonywać swoje obowiązki rzetelnie.

 

Wybierz najlepszą firmę szkoleniową

Całą tę wiedzę zdobędziesz samodzielnie, jednak wiele zagadnień może pozostać nierozwiązanych. Dlatego warto nawiązać współpracę z profesjonalnym szkoleniowcem, który przygotuje się z czasu pracy Twojej firmy. Bazując na konkretnych danych, przekaże i wyjaśni najważniejsze zagadnienia. Od Ciebie zależy, czy zrobi to w siedzibie Twojej firmy, czy przez narzędzia internetowe. Zwróć uwagę, czy później będziesz mieć możliwość uzupełnić tę wiedzę o zmieniające się na bieżąco przepisy. Profesjonalny szkoleniowiec trzyma rękę na pulsie i posługuje się najnowszymi wytycznymi. Dzięki temu możesz być pewien, że panujesz nad czasem pracy kierowców.

 

Dlaczego szkolenie z czasu pracy kierowcy jest takie ważne?

Reklama outdoorowa – jak wykonać ją tak, aby przyciągnęła uwagę odbiorcy?