Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Google PPC
Reklama przez dziesięciolecia rozwinęła wiele swoich from. Dziś do tych najskuteczniejszych zaliczane są te, które pojawiają się w internecie. Szczególnie widoczne efekty przynoszą kampanie tworzone w Google Adwords. Jednym z rodzajów jest reklama PPC.

 

 

 

 

Promowanie firmy, budowanie jej wizerunku czy sprzedaż produktów opiera się na tym, że firma musi być widoczna, a w konsekwencji – rozpoznawalna. Ta zasada przekłada się także na reklamowanie usług czy produktów w internecie. Ważne jest, by firma była widoczna na jednym z pierwszych miejsc np. w wyszukiwarce Google, gdy potencjalny klient wpisuje w nią interesującą go frazę. To właśnie umożliwia reklama Google Ads. Dosłownie pozwala ona być na krok przed konkurencją, a to podstawa sukcesu. Warto dodać, że kampanie Google Ads to różne ich rodzaje – jednym z najbardziej docenianych jest Google PPC. 

 

Reklama Google ADS – skuteczny system

Google Ads jest systemem reklamowym, w którym tworzy się kampanie reklamowe. Dzięki niemu mamy też wpływ na zarządzanie reklamami oraz analizowanie ich. Zawsze możemy je modyfikować, zmieniać ustawienia oraz budżet na reklamy przeznaczony. Dlatego łatwiej tego typu działania dopasować do zmieniających się potrzeb i warunków czy osiągniętych już efektów. Reklama w sieci reklamowej Google Ads obejmuje nie tylko wyszukiwarkę, ale także sieć partnerską Google. W związku z tym reklama pojawia się nie tylko w wynikach wyszukiwania Google, ale na przykład na dużych portalach czy popularnych blogach. Wszystkie wyżej wymienione elementy: wpływ na reklamę oraz jej powszechność sprawiają, że reklama Google Ads jest reklamą skuteczną. Warto przyjrzeć się jednemu z działań reklamowych, którym jest reklama PPC.

Kampanie Google ADS – reklama PPC – na czym polega

Reklamy Google Ads PPC charakteryzują się tym, że płatność za nie jest pobierana dopiero po tzw. kliknięciu w nie przez potencjalnego klienta (sam skrót PPC oznacza właśnie taką sytuację: pay per click). Czyli za każdym razem, gdy ktoś kliknie w link, reklamodawca musi za to kliknięcie zapłacić. Takie reklamy mają postać linków sponsorowanych. Reklamodawca nie płaci więc za samo pojawienie się reklamy. Na cenę za takie kliknięcie ma wpływ parę czynników, należą do nich:

  • konkurencyjność branży,
  • jakość strony, której reklama dotyczy (dlatego ważne jest też, by strona była odpowiednio pozycjonowana i prowadzona),
  • popularności wybranych słów kluczowych.

Sam reklamodawca ustala też stawkę, którą jest w stanie maksymalnie zapłacić za dane kliknięcie. Jeśli tego nie zrobi, zostanie ona ustalona na podstawie różnych informacji przez Google.

 

Google PPC – kiedy stosować takie reklamy Google Adwords 

Ponieważ reklamy PPC nie wymagają wcale dużego budżetu, warto się na nie zdecydować, gdy na przykład dopiero rozpoczynamy naszą działalność na rynku. Reklama PPC jest także wykorzystywana w przypadku prowadzenia takich działań jak wyprzedaż czy inna akcja mająca charakter sezonowy – wtedy to reklama PPC nie będzie pojawiała się ciągle, ale przez krótszy, określony czas. Bardzo opłacalne są też tego typu reklamy (również pod względem finansowym), gdy działamy lokalnie i w naszej branży nie ma zbyt dużej konkurencji. 

Istota każdej reklamy – także tej internetowej – jest to, żeby była skuteczna i opłacalna, a inwestycja w nią po prostu się zwróciła. Dlatego też, planując kampanie reklamowe, choćby takie jak linki sponsorowane w reklamach Google Ads, dobrze jest poprzedzić je odpowiednią analizą i podejść do nich jak najbardziej kreatywnie https://funkymedia.pl/adwords. Dobrze skorzystać w tej kwestii z pomocy fachowców.

Conperio o kontroli pracowników na "L4"