Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z form prowadzenia działalności gospodarczej. Do ich utworzenia potrzebny jest kapitał finansowy. Warto wiedzieć, w jaki sposób wygląda proces założenia spółki.

 

Wspólnicy

Działalność spółki może zainicjować jedna osoba lub kilka podmiotów. Za jej pośrednictwem można prowadzić sklep internetowy, firmę eventową itp. Należy jednak pamiętać, że każdy rodzaj działalności podlega regulacjom prawnym. Wspólnicy pełnią najczęściej funkcję zarządu firmy. Dostają oni również wynagrodzenie za swoje stanowisko. W przypadku, gdy wspólnicy zdecydują się na działalność operacyjną, przydatna może okazać się pomoc prawnika prawa pracy. Jeśli zarządcy będą chcieli pracować w spółce, trzeba ich bowiem zatrudnić. Alternatywne rozwiązanie to odpowiedni zapis w umowie. W przypadku tej opcji nie trzeba oficjalnie zatrudniać osób.

 

Sposoby założenia spółki

Istnieją różne metody zainicjowania działalności z ograniczoną odpowiedzialnością. Wśród nich należy wymieniać tradycyjną formę w postaci umowy notarialnej oraz opcję wirtualną. W przypadku wyboru pierwszego rozwiązania, konieczna jest wizyta w kancelarii prawniczej. Tego typu opcja wymaga również nakładów finansowych od wspólników. Zarządcy, wybierający się do notariusza, powinni mieć ze sobą dowody tożsamości. Konieczne jest również ustalenie nazwy firmy, jej siedziby, czasu oraz przedmiotu działalności. Spółka nie może być utworzona w przypadku kapitału poniżej trzech tysięcy złotych. Założenie firmy wiąże się z koniecznością wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Opłata rejestracyjna wynosi 500 złotych. Utworzenie spółki wymaga także pokrycia kosztów podatkowych. W przypadku wyboru internetowej opcji, konieczny jest podpis elektroniczny. Kolejny etap to założenie konta oraz profilu spółki. Po wprowadzeniu wymaganych danych, użytkownik zostaje przekierowany na stronę wniosków sądowych. Ich potwierdzenie wymaga podpisu elektronicznego. Niezbędne opłaty można natomiast uregulować za pomocą internetowych form płatności. 

 

Proces założenia działalności gospodarczej składa się z kilku etapów. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy obsługi prawnej spółek, by wszystkie czynności przebiegły w pomyślny sposób.

Nasze serwisy

aobiznes KAIZEN  wbiznesieeDokumenty