Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

stapler
Biuro rachunkowe jest podmiotem gospodarczym świadczącym usługi, na podstawie umowy. między innymi z przedsiębiorstwami. W dużym skrócie zajmuje się one dokumentacją księgową oraz wszystkimi operacjami finansowymi.

 

 

 

 

 

 

 

Warto tutaj dodać, że tego rodzaju dokumentacje muszą wykonywać wszystkie firmy, dlatego korzystanie z biur rachunkowych jest w pełni uzasadnione i konieczne.

 

Cechy dobrego biura rachunkowego 

Aby wybrać dobre biuro, trzeba najpierw wiedzieć, jakie ono powinno posiadać cechy. Oto najważniejsze z nich:

  • Posiadanie pełnej dokumentacji. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach nie brakuje osób oraz firm, które oszukują i chcą się dorobić na ludzkiej krzywdzie. Obowiązkowo należy więc sprawdzić, czy dane biuro posiada wszystkie potrzebne dokumenty do prowadzenia takiej działalności, żeby wiedzieć, czy jest ono legalne albo, czy w ogóle jest zarejestrowane.
  • Umiejętności i doświadczenie pracowników. Nie chodzi o to, żeby szukać biur, gdzie pracują osoby z wieloma tytułami naukowymi. Ważne jest jednak, żeby znali się doskonale na swoim fachu i mieli np. pokończone kursy, szkolenia, a także posiadali doświadczenie zawodowe.
  • Łatwy kontakt z biurem. Trzeba zdawać sobie sprawę z potrzeb kontaktu z biurem. Jeśli kontakt ten będzie trudny, albo w wielu sytuacjach niemożliwy, to dołoży to klientom mnóstwo stresu, ryzyka i straty cennego czasu. Nie można współpracować w tak ważnych sprawach z osobami, z którymi niemożliwe jest porozumienie.
  • Świadczenie usług online. Są takie czasy, że praca zdalna jest niezwykle istotna w wielu dziedzinach. Ale to nie jest tylko kwestia pandemii, tylko po prostu technologia i elementy z nią związane idą stale do przodu. Ponadto ludzie nie mają często czasu do odwiedzania miejsc, w których muszą załatwić sprawę. Dlatego świetnym rozwiązaniem są biura, które świadczą usługi online. Nawet, jeśli komuś się wydaje, że nie potrzebuje takiej funkcji, to trzeba pamiętać, że świat się ciągle zmienia w błyskawicznym tempie i to właśnie w stronę usług prowadzonych przez Internet.
  • Otrzymanie dedykowanej księgowej bądź księgowego. Zdecydowanie łatwiej się działa, jeśli ma się jedną, konkretną osobę, która zajmuje się naszymi interesami. Nie jest wtedy potrzebne tłumaczenie kilku pracownikom naszych oczekiwań, sytuacji firmy itd. Współpraca z jedną księgową bądź księgowym to duży krok w kierunku zadowolenia klienta.
  • Rozbudowana oferta. Najlepsze biura charakteryzują się tym, że posiadają rozległą ofertą. Jeśli wybierzemy ofertę podmiotu z ograniczonymi świadczeniami, to może się okazać, iż w pewnym momencie konieczna będzie zmiana, z powodu niewystarczalności. 

 

Gdzie szukać dobrego biura?

To jest często dosyć problematyczna kwestia. Aktualnie istnieje sporo takich podmiotów na rynku, aczkolwiek, jak w każdej dziedzinie, jedne są lepsze, a drugie gorsze. Warto brać pod uwagę biura, z tzw. polecenia. Polega to na tym, iż ludzie polecają między sobą dane podmioty. Dlaczego to jest skuteczna metoda? Gdyż z reguły, rodzina albo przyjaciele nie polecą nieodpowiedniego miejsca, ponieważ najzwyczajniej w świecie życzą nam dobrze. I na pewno ich zdanie jest całkiem miarodajne. Można też poszukać opinii na forach internetowych lub zrobić ogląd sytuacji w tym środowisku.

 

Przykład takiego biura

Na stronie internetowej intaxo.pl można zobaczyć ofertę świetnie prosperującego biura, pasującego do wyżej wymienionych czynników. Jest to idealny przykład nowoczesnego biura, świadczącego swoje usługi w formie online, co jest dużym ułatwieniem dla klientów. Otrzymuje się tam również osobistą księgową, a faktury są wystawiane w aplikacji. Obsługuje ono zarówno działalności jednoosobowe, jak i spółki kapitałowe. Na stronie internetowej intaxo.pl można znaleźć pełną ofertę i więcej informacji na temat biura Intaxo. 

Podsumowując, wybór odpowiedniego biura rachunkowego to bardzo ważna decyzja i trzeba ją podjąć w należyty sposób. Jest ono niezbędne do prowadzenia działalności, więc musi być dobre i bezpieczne, tak, aby przedsiębiorca skupiał się tylko na prowadzeniu firmy, a biuro rachunkowe na prowadzeniu działalności księgowej. 

Artykuł powstał przy współpracy z ogólnopolskim biurem rachunkowym INTAXO