Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

program partnerski1Program partnerski to doskonały sposób zarabiania na swojej pasji. Firmy coraz częściej poszukują osób prowadzących w Internecie własne strony hobbystyczne, kanały tematyczne lub blogi. Pozwala im to trafić do wybranej grupy docelowej i promować produkty / usługi wśród zainteresowanych wybraną tematyką lub stylem życia.

 

 

Na czym polega program partnerski?

To umowa podpisywana między firmą, a blogerem, youtuberem lub inną osobą mającą swoje kanały w mediach społecznościowych lub w Internecie. Taka osoba podejmuje się pisania o produktach firmy i promowania ich. Często dostaje próbki albo też może przetestować produkt/ usługę, tak by wiedzieć jaka ona jest. Po testach pisze relację, w której wymienia zalety i opisuje własne wrażenia.

Promowanie może wyglądać również inaczej. Przykładowo od blogera wymaga się umieszczenia na swojej stronie linku do sklepu firmowego, reklamy lub pokazania followersom jak używa danego przedmiotu. Za promocję lub inne działania online trendsetter dostaje wynagrodzenie prowizyjne od produktów sprzedanych tym klientom, którzy trafili do sklepu z jego polecenia / reklamy / linka.

 

Jak rozliczany jest bloger?

Sposób rozliczenia jest zawarty w umowie, gdzie jest określone jak wygląda system prowizyjny i jakie są zasady jego funkcjonowania. Najczęściej firmy decydują się na ustalenie dłuższych okresów rozliczeniowych, po których sumowane są dokonania blogera, zliczane jego statystyki, a system wykonuje przelew na odpowiednią kwotę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie ma mowy o pomyłce, a rozliczenia są wykonywane automatycznie, bez konieczności poświęcania dodatkowego czasu na „papierkową robotę”.

 

Kto może wziąć udział w programie partnerskim?

To zazwyczaj precyzuje firma szukająca influencerów. Bardzo często poszukiwane są osoby aktywne online, gromadzące wielu czytelników na swoim blogu, kanale lub stronie.

Zazwyczaj nie trzeba mieć działalności gospodarczej i wystawiać faktur. Firma zainteresowana promocją rozlicza się na podstawie umowy i wystawionego do niej rachunku. Taki rachunek może wystawić każda osoba fizyczna.

 

Skąd wiadomo, że to nie jest oszustwo?

Z programem partnerskim jest jak z innymi umowami: im bardziej wiarygodny kontrahent i im dłużej aktywny program, tym lepiej. Angażując się w jeden z nich warto sprawdzić, czy są w nim również aktywni inni partnerzy, a także - jeśli to możliwe - jak oceniają współpracę. Jeżeli coś będzie nie tak, Internet będzie pełny opinii i ocen osób, które zostały oszukane.

Przykładem sprawdzonego programu partnerskiego jest współpraca z CORE - polskim dystrybutorem oprogramowania antywirusowego AVG i Avast. Trwa ona od kilku lat i uczestniczy w niej ponad 1000 partnerów.

program parnterski avg

 

Artykuł powstał dzięki CORE - polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Dowiedz się więcej o CORE - program partnerski