Warning: file_exists(): File name is longer than the maximum allowed path length on this platform (4096): /home/srv28109/domains/edokumenty.info.pl/public_html/data:image/png;base64,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 in /home/srv28109/domains/edokumenty.info.pl/public_html/plugins/system/ef4_jmframework/ef4_jmframework.php on line 395
Reklama na Facebooku - poradnik dla początkujących - eDokumenty

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

socialmedia
Na dzień dzisiejszy Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów Internetowych. Z możliwości reklamy na tamtejszej stronie korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Narzędzia, które są tam dostępne, umożliwiają promocję usług lub produktów w całym kraju. W jaki sposób rozpocząć wymarzoną kampanię reklamową z pomocą Facebook Ads? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

 

Zdefiniuj swój cel marketingowy

Jedną z najważniejszych kwestii jest określenie celu marketingowego. Może on być różny w zależności od tego, na czym zależy nam w sposób szczególny. Na Facebook Ads znaleźć można takie możliwości, jak chociażby: zasięg, ruch, rozpoznawalność marki, instalacje aplikacji, aktywność, pozyskiwanie kontaktów, wyświetlenia filmu, konwersja, wiadomości, ruch w firmie czy też sprzedaż z katalogu. Nazwy same w sobie są w pełni zrozumiałe, dlatego też nie ma sensu tłumaczenia każdej możliwości. Jak to wygląda w praktyce?

Załóżmy, że zależy nam na tym, aby dotrzeć do jak największej grupy osób. W tym celu wybierzemy cel o nazwie "zasięg". Zależy Ci na tym, aby zwiększyć ilość komentarzy i polubień pod postami? Zdecyduj się na "aktywność", co spowoduje promowanie treści danego fanpage'a. Reklama na Facebooku z pewnością spełni Twoje oczekiwania i przyniesie pozytywne rezultaty, jeśli zainwestujemy odpowiednią kwotę.

 

Wybierz odpowiednią grupę docelową

Tym razem wybieramy grupę osób, do której chcemy trafić. Rozpoczynamy od wskazania lokalizacji. Być może zależy nam na tym, aby nasze reklamy trafiały tylko do mieszkańców jednego województwa lub konkretnego miasta. Wówczas możemy wskazać dokładne miejsce- tylko do mieszkańców zameldowanych w tamtejszej okolicy docierać będzie kampania.

Istotne może również okazać się targetowanie demograficzne. Chodzi w tym przypadku o takie kwestie, jak chociażby wiek, płeć, poziom wykształcenia. Uwzględnić można nawet zainteresowania. Prowadzisz sklep Internetowy z suplementami i odżywkami? Dzięki Facebook Ads bez większych problemów dotrzesz do osób, które interesują się sportem. 

 

Zdecyduj się na miejsce reklamy

Reklama na Facebooku może znajdować się w wielu miejscach, a także dodatkowo na innych platformach, jak chociażby Instagram, Messenger, czy też Audience network. Oprócz tego reklama wyświetla się w kilku lokalizacjach na każdej z wcześniej wymienionych stron. Aktualności na Facebooku i Instagramie, Marketplace, prawa kolumna Facebooka, relacje, karta eksploruj, wiadomości sponsorowane Messenger, a także w kilku innych. Oczywiście im więcej opcji wybierzemy, tym więcej będziemy musieli zapłacić za usługi. Warto szczegółowo zastanowić się nad tym aspektem, bowiem od niego w dużym stopniu zależy, jak skuteczna będzie dana kampania. Platforma Facebook Ads pozwala na to, aby automatycznie umiejscowić reklamy, a także edytować je w razie takiej potrzeby.

Więcej informacji
Informacje dodatkowe znajdziesz na stronie Lembicz.pl - blog o marketingu internetowym, tradycyjnym i biznesie.