Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie trzeba posiadać dużego budżetu reklamowego, aby skutecznie przyciągać klientów w Internecie. Jaką reklamę on-line warto wybrać dla małej firmy?

 

Dzisiaj reklama internetowa jest najbardziej popularnym typem reklamy wybieranym przez przedsiębiorców. Jest przystępna cenowo, daje szerokie możliwości w dotarciu do potencjalnych klientów, a przy tym także cechuje się wysoką skutecznością.

 

Reklama on-line jest dostępna nie tylko dla dużych firm, ale również dla mniejszych przedsiębiorstw, które dysponują znacznie mniejszymi budżetami na działania reklamowe. Zatem, jaka reklama w internecie będzie dla małego przedsiębiorstwa najlepszym wyborem?

 

Strona firmowa to podstawa

 

Posiadanie własnej strony firmowej nie wiąże się obecnie z wysokimi kosztami. Nawet najmniejsze firmy mogą pozwolić sobie na założenie i prowadzenie własnej strony WWW. Dzięki niej odnalezienie oferty firmy on-line jest bardzo łatwe, a także stanowi ona wówczas podstawę do działań reklamowych on-line.

 

Zatem strona internetowa dla firmy będzie zawsze bazą, na której następnie można budować jej kampanię marketingową. Jaka reklama w internecie sprawdzi się wtedy najlepiej?

 

Reklama w mediach społecznościowych

 

Jedną z najpopularniejszych, a przy tym także najskuteczniejszych metod marketingu on-line jest social media marketing, czyli inaczej reklama w mediach społecznościowych.

 

Taka reklam internetowa stała się popularna dopiero w ostatniej dekadzie, wraz ze wzrostem popularności mediów społecznościowych, w tym Facebooka, Twittera, Instagrama i innych serwisów tego typu.

 

Za tego rodzaju reklamę w internecie nie musimy zapłacić ani grosza! Wystarczy założenie własnej strony, która posłuży do komunikacji z fanami. Regularne publikowanie na niej interesujących wpisów, a także odpowiadanie na zapytania pozwolą na przyciągnięcie nowych klientów i zbudowanie ich lokalnej grupy.

 

Dodatkowo skorzystać można z płatnych metod reklamowych udostępnianych przez media społecznościowe – wówczas taka reklama internetowa może być skierowana bezpośrednio do najbardziej zainteresowanych nią odbiorców.

 

Reklama w wyszukiwarkach internetowych

 

Bardzo dobre efekty daje również reklama w internecie prowadzona za pomocą wyszukiwarek internetowych. Także one mogą służyć do przekazywania treści reklamowych!

 

Tutaj do dyspozycji mamy dwie metody reklamowe:    • SEO – optymalizacja i pozycjonowanie

 

    • kampanie linków sponsorowanych, na przykład Google AdsReklama w wyszukiwarkach internetowych pozwala na przyciągnięcie na stronę internetową wielu nowych internautów i zachęcenie ich do skorzystania z danej oferty,

 

SEO, czyli optymalizacja oraz pozycjonowanie to działania prowadzone na stronie WWW i poza nią. Ich celem jest podniesienie pozycji adresu strony w wyszukiwarce po wpisaniu do niej związanych z nią słów kluczowych.

 

Z kolei kampania linków sponsorowanych pozwala na zaprezentowanie reklamy w wyszukiwarce WWW oraz na innych współpracujących z nią stronach w oznaczonych boksach.

 

Reklama przez e-mail

 

Bardzo dobrym wyborem dla małych przedsiębiorców będzie również reklama przez e-mail, czyli e-mail marketing. W tym przypadku reklama internetowa bazuje na jednej z najstarszych metod promocji on-line, która nadal jest bardzo skuteczna, a przy tym bardzo przystępna cenowo.

 

Aby e-mail marketing okazał się najbardziej skuteczny, warto postawić na przesyłkę e-maili zamówionych, na przykład w formie newslettera, w którym przesyłane są aktualności, informacje o promocjach, rabatach, nowościach w ofercie firmy.

 

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Reklamową Online Group z Krakowa.

Nasze serwisy

aobiznes KAIZEN  wbiznesieeDokumenty