Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

płyty grzewcze
Każdy chce urządzić swoją kuchnię w jak najbardziej komfortowy i nowoczesny sposób. Konsumenci mają do wyboru wiele produktów AGD. Jeśli chodzi o płyty grzewcze, mogą to być płyty indukcyjne, płyty ceramiczne, płyty gazowe lub płyta elektryczna. W artykule wyjaśniamy, jak wybierać płyty grzewcze.

 

 

 

Trudno jest sobie wyobrazić kuchnię bez płyty grzejnej. Są osoby, które chcą samodzielnie przygotowywać wszystkie posiłki i są osoby, które gotują od czasu do czasu. Płyty grzejne powinno się dopasowywać do swoich indywidualnych potrzeb. Przykładowo single mogą preferować płytę indukcyjną, która ma dwa pola grzewcze.  Licznej rodzinie będzie potrzebna płyta ceramiczna lub płyta gazowa, która ma dużą powierzchnię grzewczą. Propozycje najlepszych rozwiązań znajdą Państwo w sklepie https://www.sferis.pl/plyty-grzewcze-3337

 

Płyty gazowe, płyty indukcyjne, czy płyty ceramiczne?

Każdy może chcieć wybrać inną płytę grzejną. Wiele zależy od osobistych upodobań i przekonań, a także od możliwości technicznych w danym domu lub mieszkaniu. Korzystanie z płyt gazowych to opcja dla nieruchomości, w których jest już gaz. Doprowadzanie instalacji może okazać się zbyt kosztowne. Nie zawsze jest to też technicznie możliwe. Natomiast są osoby, które uważają, że nie ma nic lepszego od gotowania na gazie. Tacy konsumenci zamiast zajmującej dużo miejsca kuchenki gazowej wybiorą płyty gazowe, które mają cztery palniki (lub mniej). Ogromnym zainteresowaniem cieszą się gotowanie na płycie ceramicznej. W tym przypadku chodzi też o nowoczesny design, który idealnie pasuje do większości kuchni. W przypadku płyty elektrycznej jej największą zaletą jest to, że zadziała w każdych warunkach i nie wymaga większych inwestycji. Każda z proponowanych płyt grzewczych pozwala na cieszenie się gotowaniem. 

 

Płyty grzewcze do każdej kuchni

Typowe kuchenki gazowe są nadal popularne, przy czym sporo konsumentów uważa, że zajmują one zbyt dużo przestrzeni, co ma znaczenie przy małych kuchniach. Nie każdy też wykorzystuje wszystkie możliwości takiej kuchenki, gdyż preferuje inny sprzęt do pieczenia. Sprzęt do zabudowy typu płyty grzewcze to zdecydowanie więcej miejsca do wykorzystania na inne cele (na przykład na szafkę z półkami). W dużych mieszkaniach stosowane są rozwiązania takie jak płyty do gotowania plus wyspy z piekarnikiem (lub z miejscem na umieszczenie kombiwaru, lub kuchenki mikrofalowej). Innowacyjne produkty są energooszczędne, dlatego nie warto przywiązywać się do przestarzałego sprzętu AGD, który generuje wysokie rachunki za prąd. 

 

Płyta indukcyjna na działkę lub do biura

Wiele osób preferuje gotowanie na płycie indukcyjnej. W tym przypadku trzeba mieć garnki do indukcji. Trzeba też mieć świadomość, że kuchenki indukcyjne bardzo szybko gotują. Gotowanie nie trwa tyle czasu, co na płycie gazowej. Osoby początkujące muszą o tym pamiętać. Ten rodzaj płyty to świetne rozwiązanie nie tylko do domu, ale i na działkę rekreacyjną, na wyjazd na wakacje, a także do biura. Ilość pól grzewczych bez problemu można dostosować do swoich potrzeb. Taka kuchenka indukcyjna jest prosta w przenoszeniu i nie zajmuje wiele miejsca. Na dodatek nie wymaga żadnych nakładów inwestycyjnych, które by miały dostosować nieruchomość do wymogów technicznych urządzenia. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie niż kuchenki na gaz propan butan. Nie każdy potrafi obsługiwać kuchenki na butle. 

Czego oczekują pracownicy? Premia i 4 dni pracy