Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

analytics 2697949 640
Naczynia, breloki, t-shirty, pisaki i tego typu drobiazgi z nakreślonym nazwą handlową firmy stanowią jeden ze sposobów promowania firm. Stanowi to jedną ze sprzedażowych praktyk psychologicznych. Zadaniem tego typu podarunku jest wzbudzenie poczucia wdzięczności w odbiorcy. Poza oczywistym spowodowaniem pozytywnego skojarzenia zbudować ma chęć zrewanżowania się nadawcy. 

 

Dzięki takiemu mechanizmowi logo oraz nazwa marki zapadają w pamięć przyszłym klientom. Sprawia to także do tego, że konsument częściej będzie powracał do firmy, która coś mu już podarowała. Dzieje się to automatycznie. Trzeba jednak pamiętać, aby nie zasypywać potencjalnego kontrahenta zbyt dużą ilością gadżetów. Może to zostać zrozumiane jako natręctwo, co odniesie odwrotny skutek od zamierzonego.

Pojawia się dylemat jakie podarunki wybrać? Najpowszechniej wybierane są długopisy, smycze oraz kubki. Część firm wybiera kalendarze książkowe lub notesy. Ostatnimi czasy najmodniejsze są płócienne reklamówki oraz plecaki opatrzone logo firmy bądź jej logo przewodnim. Jest to o tyle korzystniejsze rozwiązanie, że jest w stanie dotrzeć do większej rzeszy odbiorców. Zobaczyć je mogą poza obdarowywanymi, także znajomi osoby, która taką torbę zabiera ze sobą.

Gadżety promocyjne to także słodkie przekąski takie jak ciastka, czekolady oraz cukierki. Wystarczy jedynie podmienić oryginalne opakowanie logiem marki. Pomysłów jest dużo. Dobrym pomysłem będą też luksusowe trunki również opatrzone logotypem.

Można podarować również bardziej luksusowe wyroby. Zaliczają się do nich luksusowe parasole, luksusowe pióra, skórzane paski i torebki, noże, szykowne przyborniki.

 

Pozostaje przemyśleć jak wybrać skuteczny gadżet?

Niezwykle ważne jest wziąć pod uwagę użyteczność gadżetu. Nie chodzi jedynie o to, żeby nabywca posiadał coś z nazwą firmy, ale także, żeby z tego korzystał. Częste spoglądanie na coś wzmacnia obraz tego narzędzia, a co za tym idzie firmy, której hasło tam widnieje. Najbardziej trafne podarunki mają nie tylko cieszyć oko konsumenta, ale także poprzez przydatność w codziennym życiu dobrze wpływać na skojarzenia powiązane z firmą.

Kolejną z ważnych cech jest to, żeby rzecz była dobrej jakości. Coś co zepsuje się moment po otrzymaniu nie stanowi dobrej promocji dla firmy. Wręcz odwrotnie, zostanie skojarzone z byle jakością. Nikt nie będzie chętny wrócić do firmy, która negatywnie mu się kojarzy. Dlatego warto sprawdzić osobiście produkt, który zostanie rozesłany dalej.

Najlepiej byłoby gdyby podarunek odznaczał się na tle innych firm. Tutaj postawić należy na wyjątkowość. Niech to będzie coś jedynego w swoim rodzaju. Co to może być? Niech to nie będzie zwykłe logo. Może jakieś zabawne zdanie? Może śmieszna grafika? Rozwiązań jest niezwykle wiele. Powinno to być coś czego na co dzień nie spotykamy na każdym kroku.

We wcześniejszej części artykuły wyodrębnione produkty typu kubki, torby, koszulki oferują dużą powierzchnię, na której można dokonać oryginalnego nadruku, który zostanie zapamiętany na długo. Może również zachęci odbiorcę do zapoznania oferty marki i zostania stałym klientem na na lata. W naturze ludzkiej leży chęć bycia obdarowywanym prezentami. Mało kto nie lubi takiej formy zapoznania bliżej z produktem. Warto więc trzymać rękę na pulsie i chętnie zaskakiwać klientów. Szczególnie w aktualnych czasach, kiedy konkurencja jest wielka. Trzeba ciągle wymyślać nowe kampanie promocyjne aby nie zniknąć w czeluściach przesyconego.

Można także postarać się dowiedzieć się czego dokładnie oczekują klienci naszej firmy. Można to uczynić podczas targów, wydarzeń branżowych. Zresztą, na takich wydarzeniach również można odróżnić się od konkurencji. Przydatne okażą się na przykład rzucające się w oczy baloniki nawiązujące do marki.

Jak daje do zrozumienia artykuł pomysłów wpływających na rozpoznawalność marki jest dużo. Tym co ogranicza jest jedynie wyobraźnia. A kreatywność jest niezwykle istotna w świecie walki o bycie najlepszym na rynku.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze gadżetów reklamowych dla swojej firmy zapraszamy Cię na stronę tddesign.pl – dostarczamy gadżety reklamowe w całej Polsce.

 

Możliwości ErpBox a Allegro wielowariantowość – na co mogą liczyć e-sprzedawcy?

Nowoczesne grzałki przemysłowe jako niezbędny element grzewczy efektywnej realizacji procesów przemysłowych