Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
Katalog
W katalogu produktowym nie tylko umieszczamy wszystkie szczegółowe informacje dotyczące danego produktu, ale również formy zakupów, ewentualnych kosztów dostawy i wszystkich dostępnych promocji i konfiguracji. Dzięki swojej stosunkowo obszernej formie zyskujemy prawdziwe kompendium wiedzy na temat naszej działalności, co jest z pewnością ułatwieniem dla potencjalnych klientów. Przy tym wszystkim katalog produktowy to nieco zapomniana, a przecież bardzo atrakcyjna wizualnie forma materiału marketingowego! Przyjrzyjmy się mu z bliska.

 

 

 

 

 

Katalog – jak to ugryźć?

Katalog produktów to jeden z trudniejszych do zaprojektowania materiałów promocyjnych. Musi przedstawiać spójną całość, odpowiednio się komponować i do tego wszystkiego jeszcze być atrakcyjny wizualnie. Jak zatem sprawić, by drukarnia przygotowała katalogi w jak najlepszej formie?

  • Zacznijmy od początku, czyli wizualizacja projektu

Najważniejszy na tym etapie jest koncept. Przygotowujemy ofertę sezonową czy całego asortymentu? Co umieszczamy na początku, a co na końcu? Jaki klucz przyjmujemy, dobierając agendę informacji? To nierzadko trudne zadanie, najlepiej wykonać je zespołowo lub też zlecić to specjalistom. Tych nie brakuje na rynku!

  • Przygotowanie poszczególnych opisów kategorii i produktów

 

Najlepiej, aby zajęła się tym osoba odpowiedzialna za content marketing, z pewnością najbardziej orientuje się we wszystkich produktach sklepu. Ułatwi to późniejszą pracę wszystkim. Opisy nie muszą być krótkie, katalogi zwykle mają obszerną formę, która pozwala na równie obszerne zaprezentowanie danego produktu.

  • Zawarcie wszystkich ważnych danych!

 

To bardzo istotne, by w katalogu umieścić wszystko, co powinniśmy wiedzieć o danym produkcie – jego warianty kolorystyczne, objętościowe czy kwestię poziomu zaawansowania technologicznego. Wygoda katalogu polegać ma również na tym, że znajdziemy w nim wszystkie dane. Nie bójmy się ujawniać cen (zarówno netto, jak i brutto!), nie ukrywajmy kosztów dostawy czy sposobu zwrotu. Potencjalny klient z pewnością doceni to, że najważniejsze informacje znajdzie w jednym miejscu.

  • Nie zapominajmy o atrakcyjności wizualnej!

 

Świetnie wykadrowane zdjęcia, przemyślana grafika, wysokiej jakości papier – to powinny być podstawowe cechy wizualne, jeśli chodzi o dobry katalog. Wyglądem ma on przypominać książkę, a nie broszurkę czy ulotkę. Buduje to prestiż marki i sprawia, że odbiorca chętniej sięgnie po produkt, o którym mógł się dowiedzieć z materiału promocyjnego w takiej formie niż słabszej jakościowo.

 

Jak zamówić katalogi?

Zamówienie takiej formy materiału promocyjnego nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Drukarnia oferuje katalogi w różnych formatach, do wyboru mamy różne jakości papieru i rodzaje okładki. Szyty czy klejony, duży czy mały, no i wreszcie liczba egzemplarzy – to kilka pytań, na które będziemy musieli opowiedzieć. Później pozostaje już tylko zapłacić i czekać na przesyłkę, a później puścić nasze dzieło w świat, by pozyskiwało nowych klientów i nakłaniało do ponownych zakupów tych stałych.

 

Gotowy sklep internetowy - zakup który się opłaca

Bloczki samokopiujące - kompendium wiedzy